کاربرد موتور ویبره در دستگاه های خوراک دام و طیور

کاربرد موتور ویبره در دستگاه های خوراک دام و طیور

دستگاه های خوراک دام و طیور برحسب کاربرد و نیاز طیف گسترده ای را شامل می شوند. در این مقاله کاربرد موتور ویبره در دستگاه های خوراک دام و طیور بررسی می شود.

در ادامه چند نمونه از دستگاه های که در آن از ویبره بدنه و ارتعاش استفاده می شود معرفی می شوند.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

کاربرد موتور ویبره در دستگاه های خوراک دام و طیور
کاربرد موتور ویبره در دستگاه های خوراک دام و طیور

سرند ویبره ای

این دستگاه در صنایع گوناگونی مانند متالوژی، مواد شیمیایی، مواد غذایی، خوراک دام و طیور کارآیی دارد. الک ها با حرکات مکانیکی برای دانه بندی و تفکیک مواد استفاده می شود. ذرات بزرگ و پودر با الک کردن از محصول جدا و باعث افزایش کیفیت بسته بندی می شود.

برای ایجاد ارتعاش در سرند ویبره ای از دو موتور ویبراتور استفاده می شود. با تغییر جهت لنگ ها می توان میزان ضربه موتور ویبره بر حسب نیاز کاهش داد.

سرند صنعتی با مش های مستطیلی برای پلت های استوانه ای و مش های گرد برای سایر پلت ها است. انتخاب سایز مناسب مش در الک بر خروجی محصول با کیفیت ضروری است. معمولا سرندهای صنعتی دارای شیب هستند و در طول و عرض و در طبقات گوناگون ساخته می شوند.

موتور ویبره دستگاه خوراک دام و طیور سیلو یا مخازن نگهداری مواد

موتور ویبره در مخازن نگهداری مواد مانع از انسداد مواد در هاپر خروجی است.

بدنه این مخازن از آهن یا استیل و محفظه ی داخلی از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. خروجی این مخازن یا به صورت چهارگوش یا به صورت دایره ای است.

اصل بر طراحی مخازن نگهداری مواد این است که مواد در گوشه ها و درزها گیر نکند و امکان کپک زدگی مواد کم باشد.

در قیف های خروجی سیلو ها برای جریان دائمی مواد نصب ویبره بدنه انجام می شود.

هاپرهای انتهای سیلوهای با زوایای مختلف ساخته می شوند. معمولا برای غلات با زوایه 57 درجه، پودر کم چرب 60 درجه، پودر پرچرب 68 درجه ساخته می شوند.

دستگاه بارریز ویبره

در خروجی سیلو برای جلوگیری از مسدود شدن جریان مواد و تخلیه راحت از بارریز ویبره استفاده میشود. تخلیه مواد با تولید لرزش توسط موتور ویبره دستگاه خوراک دام و طیور متصل به بدنه سیلو انجام می شود. ویبراتور ها امکان تنظیم دامنه ارتعاش از صفر تا صد را دارند.

بیشتر بخوانید: ویدئو تنظیم لنگ موتور ویبره

دستگاه های بارریز ویبره در طیف های گسترده ای با ظرفیت و دبی های خروجی متفاوت طراحی می شوند. این دستگاه با قابلیت رگلاژ شاسی ویبره بدنه طراحی می شود و به ایجاد جریان دائم مواد و تخلیه کامل سیلو کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!