تنظیم ضربه موتور ویبره

ویدئو تنظیم لنگ موتور ویبره – تنظیم ضربه موتور ویبره

ویدئوی زیر مراحل تنظیم لنگ موتور ویبره یا تنظیم ضربه موتور ویبره را نشان می دهد.

نحوه تنظیم ضربه موتور ویبره با نیروی تحریک (ضربه) خیلی کم

موتور ویبره با ضربه بسیار کم مشکلی است که اغلب بسیاری از کاربران ماشین های ارتعاشی با آن مواجه می شوند. چگونه این مسئله را می توان حل کرد؟ در واقع نیروی ارتعاش موتور ویبره در هنگام خروج از کارخانه تا 80 درصد و در زمان نیاز به ارسال (صادرات) تا 0 درصد تنظیم می شود. در حین استفاده می توان آن را طبق مراحل زیر تنظیم کرد:

تنظیم ضربه موتور ویبره
تنظیم ضربه موتور ویبره

 

مراحل انجام کار برای تنظیم لنگ موتور ویبره

1. موتور ارتعاش افقی:

  • چهار پیچ درب پوشش های محافظ لنگها را شل کنید و درپوش ها را بردارید.
  • مهره یک سمت ویبره بدنه را باز کنید.
  • برای باز کردن مهره سمت دیگر از گیره استفاده کنید. یک سر مهره لنگ را با گیره تگه داشته می شود و سر دیگر با استفاده آچار شل می شود. در موتور ویبره در هر طرف 6 تا لنگ وجود دارد که سه تای داخلی ثابت می باشد و سه تای بیرونی متحرک و قابلیت تنظیم دارند.. با چرخاندن لنگها ضربه ویبره بدنه کم می شود. اگر یک دایره کامل چرخانده شود ضربه صفر و در حالت اصلی (نیم دایره) ضربه کامل است. به ازای هر سوراخ لنگ که چرخش انجام می شود حدودا 15 درصد ضربه کاهش پیدا می کند. هر لنگ به 8 قسمت تقسیم شده است که هر قسمت 15 درجه را تشکیل می دهد با چرخش هر قسمت 15 درصد ار ارتعاش کاهش پیدا می کند. اگر لنگهای متغیر را 180 درجه بچرخانیم و با لنگهای ثابت تشکیل یک دایره بدهند ارتعاش صفر و موتور ویبره خنثی می شود.
  • برای تغییر میزان ارتعاش لنگهای دو طرف موتور ویبره هر دو به یک سمت و به یک اندازه چرخانده می شود. چرخش در دو طرف لنگ در یک سو انجام شود طوری که دو طرف قرینه هم باشند. پس از کاهش ضربه به اندازه دلخواه پین و سوراخ را به هم چفت کنید.
  • پس از چرخش لنگها به یک اندازه و هم سو لنگها را فیکس کرده و مهره های دو طرف را با آچار سفت می کنیم. سپس درپوش ویبره بدنه را در جای خود می بندیم. مهره های لنگ را سفت کنید و درپوش ها را قرار دهید و چهار پیچ درپوش را سفت کنید.

بیشتر بخوانید: ویدئو دلیل کاهش سرعت موتور ویبره چیست؟

2. موتور ارتعاشی عمودی:

بلوک اضافی را بردارید و پیچ ها را سفت کنید و ضربه را با افزایش یا کاهش تعداد لنگهای اضافی تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!