ویدئو نگهداری صحیح ویبراتور تکفاز

ویدئو نگهداری صحیح ویبراتور تکفاز

در ویدئو نگهداری صحیح ویبراتور تکفاز می بینیم که عدم سرویس و نگهداری صحیح ویبراتور تکفاز 3000 دور سبک باعث شده ویبراتور خراب شود.

پنج مشکل که در ویبراتور به علت استفاده نادرست ایجاد شده است

1. تنظیم اشتباه لنگ ها که از حالت استاندارد پیلسا موتور خارج شده است باعث بار اضافه شده و به سیم پیچی ویبراتور آسیب زده است.

ویدئو تنظیم لنگ موتور ویبره

2. خرابی خازن و شکسته شدن خازن باعث شده ویبراتور خراب شده و کارآیی سابق را نداشته باشد. کوتاه بودن کابل خازن باعث می شود ارتعاش ویبراتور و دستگاه به خازن منتقل شده و خازن خراب شود. در زمان خرید موتور ویبره تکفاز از کارخانه پیلسا موتور کابل خازن حدود یک متر می باشد تا خازن را به شاسی دستگاه نصب کنید تا ارتعاش و لرزش دستگاه به خازن منتقل نشود.

3. عدم آچار کشی پیچ های پایه های ویبراتور و عدم استفاده از واشر فنری و تخت باعث شده به بدنه ویبراتور آسیب برسد.

4. توجه داشته باشید باز کردن ویبره بدنه و تغییر در آن باعث می شود از گارانتی خارج شود. و این ویبراتور به مدت 3 سال بر روی دستگاه کار می کرده است. بعد از این مدت به دلیل عدم سرویس و نگهداری صحیح خراب شده است.

5. عدم آچارکشی پیچ های بدنه ویبراتور باعث می شود اورینگ ها بدنه ویبراتور را آب بندی نکند. و از آب بندی خارج شده و آب و ملات و موادی که با آب مخلوط می شود، به داخل ویبراتور نفوذ کرده و به سیم پیچی آسیب برساند. نفوذ این مواد به داخل موتور ویبره باعث می شود بلبرینگ ها نیز خراب شود.

مثالی از نگهداری نادرست ویبراتور تکفاز

همانطور که در عکس می بینید این ویبراتور 500 کیلویی 3000 دور تک فاز به صورت صحیح بر روی هاپر نصب شده است. اما مشکل اصلی این است که خازن و کابل آن را بر روی دستگاه رها کرده اند. لرزش ویبراتور و در معرض آسیب قرار گرفتن خازن باعث می شود کابل خازن و یا خازن صدمه ببیند و قطع شود.

نگهداری نادرست ویبراتور تکفاز
نگهداری نادرست ویبراتور تکفاز

از این رو ما جهت رفع این مشکل کابل خازن را حدودا 70 سانت تا یک متر قرار می دهیم. تا خازن را بر روی شاسی دستگاه که هیچ گونه ارتعاشی ندارند نصب کنند تا آسیب نبیند. در این صورت طول عمر ویبراتورهای تک فاز بسیار افزایش پیدا می کند. همین نکات پیش پا افتاده و جزیی باعث می شود ویبراتور نصب شده خراب شود و سیم پیچی آن بسوزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!