خاک کوبی کوره القایی با ویبره بدنه

خاک کوبی کوره القایی با ویبره بدنه

دوستان عزیز در این مقاله می خواهیم شما را با فرآیند خاک کوبی کوره القایی با ویبره بدنه آشنا کنیم.

خاک کوبی کوره القایی با ویبره بدنه
خاک کوبی کوره القایی با ویبره بدنه

بیشتر بخوانید: قالب بتن ستون پیش ساخته

در این نوع روش که خاک کوبی یا کوره کوبی نیز گفته می شود. با توجه به قطر کوره صفحات آهنی دایره ایی شکل به قطر 10 الی 60 میلی متر استفاده می شود. به صورتی که قطر صفحه دایره ای شکل از قطر داخلی کوره 5 الی 20 سانتی متر کوچکتر است که به داخل کوره هدایت شود.

ویبره بدنه در مرکز و روی صفحه نصب می کنند تا کل سطح صفحه را پوشش دهد. و از ویبراتورهای 1500 دور که دامنه جابه جایی مناسبی در این موضوع دارند استفاده می شود.

با توجه به بررسی موارد متعدد و تجربیات مثبت به این نتیجه رسیدیم که ویبراتورهایی با نیروی 1000 تا 4000 کیلویی 1500 دور با توجه به وزن صفحه دایره ای شکل مناسب این عملیات می باشند.

زمانی که موتور ویبره بر روی صفحه دایره ای شکل نصب شد آنرا به داخل کوره منتقل می کنند و ویبراتور را روشن می کنند.

ارتعاشی که ویبراتور به صفحه منتقل می کند از صفحه به کف کوره می رسد و عملیات خاک کوبی کوره انجام می شود. این ارتعاش باعث می شود خاک کف کوره به خوبی کوبیده شود.

بیشتر بخوانید: کاربرد دیمر در موتور ویبره

نحوه خاک کوبی در کوره القایی

در ابتدایی کار قبل از شروع خاک کوبی اطراف کوره را کاملا تمیز کنید تا از ورود هر نوع ناخالصی به کوره مطمئن شوید. سپس سیم آرت و عایق نصب می شود. در مرحله بعد فرآیند خاک کوبی کف کوره انجام می شود. در هر مرحله مقداری خاک به کف کوره ریخته می شود و پس از مسطح کردن عمل کوبیدن دستی به وسیله کوبه های دستی انجام می شود. پس از نشست خاک نسوز، خاک کوبی کوره القایی با ویبره بدنه انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!