قالب باطری دیوار پیش ساخته

قالب باطری (سلولی) دیوار پیش ساخته

قالب باطری (سلولی) دیوار پیش ساخته، برای بتن ریزی عمودی پانل های بتنی مجزا و عناصر کف در اندازه ها و ضخامت های مختلف طراحی شده اند. قالب های باطری برای عناصر بتنی پیش ساخته حداکثر بهره وری را در حداقل فضا ارائه می دهند. از مزایای این سیستم حمل و نقل راحت و نصب در محل پروژه است.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه قالب باطری با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

تصویر زیر دستگاه قالب باطری یا سلولی تولید دیوار بتنی پیش ساخته است که قبلا ویبراتورهای روسی و چینی بر روی آن نصب بود که با ویبراتورهای پیلسا موتور جایگزین شده است. تعداد و محل نصب ویبراتورها با توجه به طول وعرض و ارتفاع قطعات بتنی پیش ساخته و همچنین تعداد قطعات بتن که در هر قالب باطری لحاظ میشه مشخص می شود.

قالب باطری (سلولی) دیوار پیش ساخته
قالب باطری (سلولی) دیوار پیش ساخته

ساختار قالب باطری دیوار پیش ساخته چیست؟

این سیستم از چندین محفظه عمودی تشکیل شده است و بنابراین می تواند عناصر مختلفی را به طور همزمان تولید کند.

ساختار قالب سلولی، دارای یک سازه یا قاب اصلی با ریل در یک یا هر دو طرف است. که روی آن چند دیواره فولادی متحرک است که به عنوان جداکننده بین پانل‌های بتنی عمل می‌کنند.

انعطاف پذیری در قرار دادن حائل های عمودی و افقی باعث می شود تا عناصر بتنی پیش ساخته در اندازه های مختلف تولید شوند. سایر حائل های اضافی امکان ساخت عناصر دیواری با روزنه مانند درها و پنجره ها را فراهم می کند.
بین دیوار ها، قالب های دارای واشر آب بندی و همچنین عناصر سازنده و تکمیلی مورد نیاز پانل بتنی پیش ساخته قرار گرفته اند.

قالب های باطری را می توان از بالا یا از کناره توسط یک سیستم پمپ پر کرد.

بیشتر بخوانید: ویبراتور قالب بتن 

قالب باطری دیوار پیش ساخته
قالب باطری دیوار پیش ساخته

نحوه کارکرد قالب باطری

فرآیند تولید با قرار دادن قالب هم برای محیط پانل و هم برای بازشوهای پنجره ها و درها آغاز می شود. سپس، عناصری مانند لوله‌ها، مشبک دیواری یا سیم‌کشی برق روی دیوار چیده می‌شوند.
سرانجام، عامل رهاسازی اعمال می شود و تمام مراحل در قسمت بعدی تکرار می شود.

سپس قالب معمولاً با پشتیبانی از یک سیستم هیدرولیک بسته می شود و تمام مکانیسم های قفل فعال می شوند. در بالا، منافذ برای پر کردن شکاف‌های ریخته‌گری قرار دارند. جایی که پانل ها تولید خواهند شد.

یک عملکرد مکمل که معمولاً در قالب باطری دیوار پیش ساخته اجرا می شود، سیستم ارتعاش الکتریکی یا موتور ویبره است. امکان تراکم بتن و فرمولاسیون آن با محتوای آب کمتر، به طوری که بهره وری را بهبود می بخشد. در عین حال، این عملکرد به از بین بردن حباب های هوا کمک می کند و پایان کار در هر دو طرف پانل پیش ساخته را بهینه می کند.

علاوه بر این، دیوارهای عمودی باتری ممکن است شامل یک سیستم لوله کشی برای گردش آب گرم یا بخار باشد. که امکان تامین گرما برای فرآیند پخت بتن و کاهش زمان لازم برای سخت شدن و حذف پانل بتنی را فراهم می کند.

در مورد پرداخت سطح، دیوارها با یک عملیات پرداختی عرضه می شوند که جلوه ای آینه ای به پانل های بتنی پیش ساخته می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!