مشاوره فنی 24 ساعته
مشاوره آنلاین در ایتا
جستجو کردن

پاسخگویی 24 ساعته: 09129228525 | 09389228527

ویبراتور قالب بتن – ویبره قالب بتن

در صنعت ساختمان سازی استفاده از ویبراتور قالب بتن یا ویبره قالب بتن یا ویبره بدنه قالب از ملزومات استحکام سازی ساختمان است. قالب بتن برای ثابت کردن بتن تا زمان کامل خشک شدن کاربرد دارد.

برای دریافت مشاوره فنی ویبره بدنه و خرید موتور ویبره با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

ویبراتور قالب بتن - ویبره قالب بتن
ویبراتور قالب بتن – ویبره قالب بتن

رعایت نکات زیر برای نصب ویبراتور قالب بتن الزامی می باشد:

برای به کارگیری بیشتر از یک عدد ویبره بدنه ، محل نصب ویبراتور ها حداقل 1.5 متر از هم فاصله داشته باشد.

بسته به عرض قالب بتون تعداد ردیف های ویبراتور به کار گرفته متفاوت است. برای عرض های بیشتر از 2.5 متر از دو ردیف موتور ویبره استفاده می شود. برای عرض های کمتر از 2.5 متر از از یک ردیف در وسط قالب استفاده می شود.

ویبره قالب بتن تا عمق 15 سانتی متر را ویبره می کند. برای دیوارهای با ضخامت بیشتر از 15 سانتی متر عمل ویبره از دو ویبراتور صنعتی در هر دو طرف قالب به کار برد.

نوع ویبره بدنه نصب شده بر روی قالب

در انتخاب ویبراتورهای مورد استفاده در قالب بتن دو نکته (ابتدا میزان سرعت و دور و سپس مقدار ضربه) در نظر گرفته می شود.

موتور ویبره های 3000 دور در قالبهای افقی کاربرد دارند و ویبره 6000 دور در قالب عمودی استفاده می شوند.

برای تعیین ضربه ویبره باید میزان وزن بتن و کیفیت و اندازه سفتی بتن را درنظر گرفت.

کاربرد ویبراتور در قالب بتن

ویبره قالب در خارج از سازه های بتنی و در بتن پیش ساخته کاربرد دارد. در پروژه های عمرانی استحکام بتن بسیار مهم است برای رسیدن به این منظور از ارتعاش در بتون استفاده می شود. لرزش در بتون باعث افزایش تراکم و حباب زدایی می شود.

در هنگام بتون ریزی حباب های در ساختار بتن ایجاد می شود برای تخلیه این فضاهای خالی در ساختار بتون باید از ویبره استفاده کرد.

ویبره قالب در حین ریختن بتون جدید با تولید لرزش های شدید مانع ایجاد حباب و فضای خالی در ساختار می شود و ساختاری یکدست و قوی را در بتون ایجاد می کند. به خاطر همین استفاده از ویبره در ساخت و ساز یک ساختمان ایمن از موارد مهم و واجب است.

انواع قالب های بتون که می توان نام برد مانند قالب تونل ، قالب موج شکن ، قطعات بتن پیش ساخته هالوکور ، قالب بتن ستون پیش ساخته و قالب سلولی یا باطری است.

مثال

قالب بتن شامل دیوارهای پیش ساخته است. برای ساخت دیوارهای پیش ساخته از ویبره بدنه پیلسا موتور به روش متداول زیر استفاده می شود.

  1. استفاده از میز ویبره که قالب را بر روی میز ویبره قرار می دهند و ارتعاش میز ویبره تولیدی ویبراتور باعث هواگیری و مسطح کردن سطح دیوار بتنی پیش ساخته می شود.
  2. استفاده از قالب های دیوارهای پیش ساخته بتنی ثابت که بر روی یک شاسی یا بر روی زمین قرار می گیرد. در این نوع قالب چندین ویبراتور بر روی دو طرف قالب به صورت افقی نصب می کنند تا بازدهی و کیفیت بتن بالا رود.
  3. استفاده از قالب سلولی دیوار پیش ساخته یا قالب باطری که در این نوع چندین قالب کنار هم قرار می گیرد. و با یکبار بتن ریزی و ویبره کردن چندین دیوار بتنی تولید می شود. در این روش در کف هر قالب چندین ویبره بدنه نصب می شود. تا هم سطح بتن یکنواخت و هم عمق بتن حباب زدایی شود تا در نهایت محصولی با کیفیت داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گارانتی و خدمات پس از فروش

شرکت فنی مهندسی پیلسا موتور تولیدکننده انواع ویبراتور بدنه با ارائه 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

نوشته های اخیر