موتور ویبره کارخانه قند و شکر

موتور ویبره در کارخانه قند و شکر

موتور ویبره کارخانه قند و شکر بر روی فیدرهای گریزلی، هاپرها، میزهای ارتعاشی، خشک کن قند، کانوایر و لوله های فرآوری شکر قابل نصب است، برای اطمینان از اینکه شکر در این مناطق مسدود نشود.

مراحل فرآوری و تولید قند در کارخانه ها به سه قسمت تقسیم می شود

  1. دریافت و فرآوری مواد خام
  2. استخراج شکر از مواد خام
  3. فرآیندهای بسته بندی محصول نهایی
موتور ویبره کارخانه قند و شکر
موتور ویبره کارخانه قند و شکر

بیشتر بخوانید: وزن مخصوص مواد چیست؟

شکر چگونه فرآوری می شود؟

شکر از نیشکر یا چغندرقند به دست می‌آید که روش‌های فرآوری شکر مشابه با چند تفاوت جزئی است. هدف استخراج ساکارز از گیاه و تصفیه آن به قند خالص است.

ابتدا چغندر قند یا نیشکر باید برداشت شود. و سپس چغندر را ورقه کرده و در آب خیس می کنند. و نیشکر را خرد کرده و در آب خیس می کنند. با این کار آب گیاه حاوی ساکارز استخراج می شود.

سپس این آب شیرین را می جوشانند تا غلیظ شود و سپس از طریق یک سانتریفیوژ می چرخانند تا ناخالصی ها و رنگ ها از ساکارز حذف شوند. شکر پس از خالص شدن متبلور می‌شود و کریستال‌های شکر برای خشک کردن روی یک خشک‌کن شکر فرستاده می‌شوند که اغلب یک خشک‌کن بستر سیال ارتعاشی است. می توان از موتور ویبره برای ایجاد ارتعاش در دستگاه خشک کن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با تولید نمک به وسیله دستگاه خشک کن نمک

هنگامی که کریستال های شکر کاملاً خشک شدند. می توان آنها را بدون ترس از خراب شدن یا حل شدن در اثر رطوبت زیاد بسته بندی کرد و برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مواد غذایی ارسال کرد.

دیگر محصولات جانبی

محصولات جانبی فرآیند فرآوری و خشک کردن شکر نیز استفاده می شود و هدر نمی رود. ملاس یکی از محصولاتی است که برای ایجاد ساکارز خالص از شکر خارج می شود و در پخت و تقطیر و غذاهای حیوانی استفاده می شود. از تفاله چغندرقند به عنوان خوراک دام استفاده می شود و ساقه های نیشکر به عنوان سوخت سوزانده می شوند.

موتور ویبره کارخانه قند و شکر در فرآیندهای بسته بندی محصول نهایی

از درایوهای پنوماتیکی را برای استفاده در منطقه بسته بندی کارخانه های فرآوری شکر در استفاده می شود. درایوها به صورت استاندارد با روکش های انتهایی فولاد ضد زنگ و ملایم عرضه می شوند، که برای صنعت قند مفید است. زیرا کاهش قابل توجهی در نفوذ رطوبت و خرابی های الکتریکی مرتبط و همچنین محافظت در برابر خوردگی دارد. فولاد ضد زنگ احتمال آلوده شدن شکر را در هر یک از مراحل فرآوری کاهش می دهد.

همچنین در مراحل بسته بندی می توان از میزهای ویبره برای فشرده سازی شکر و پر کردن کیسه های شکر بهره برد. در مواردی که شکر به اصطلاح در کیسه های انگشتی (برای قهوه و چای) بسته بندی می شود، تعداد بیشتری از این کیسه ها می توانند در یک جعبه قرار گیرند. برای تولید ارتعاش در میز ویبره از ویبره بدنه که در زیر میز قرار دارد استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!