لنگ های دایره ای ویبراتور

سه ایراد رایج در انتخاب و نصب ویبراتور سیلو

در این مقاله انتخاب و نصب نادرست ویبراتور سیلو که درون آن گچ است. و برای روانی حرکت مواد نیاز به ویبره بدنه دارد را بررسی می کنیم. ویبراتور چینی که روی سیلوی گچ نصب شده است یک نوار نقاله زیر سیلو قرار دارد. 500 تن وزن مواد گچ که کمی رطوبت دارد داخل سیلو است. ضخامت ورقی که ویبراتور بر روی آن نصب است حدود 8 تا 10 میلی متر است. قسمت استوانه ارتفاع 7 متر قسمت مخروط یا قیف 3 متر طول دارد.

اشتباهات رایج در انتخاب و نصب نادرست ویبراتور سیلو

اشتباه اول: پایه نصب ویبراتور  نسبت به سطح قیف یک زاویه 90 درجه تشکیل دادن.

انتخاب و نصب نادرست ویبراتور سیلو
زاویه نادرست پایه ویبراتور سیلو

ایراد دوم: مواد داخل سیلو فقط به دیواره ها می چسبیده و نصب باید روی دیواره انجام می شد اما در دهانه خروجی نصب صورت گرفته است.

ویدئو لنگ های دایره ای شکل موتور ویبراتور چینی

اشتباه سوم: انتخاب موتور ویبره ای که بی کیفیت است. لنگ های ویبراتور به صورت دایره ای شکل است. تنظیم این نوع لنگ ها دایره ای با اینکه یک سری درجه بر روی آن است برای اپراتور سخت است. زیرا به مرور زمان این درجه مخدوش، ناخوانا و آسیب می بیند و تنظیم لنگ دشوار می شود. برای تنظیم این موتور ویبره به لنگ ها ضربه وارد شده و موفق به تغییر ضربه نشده اند.

بیشتر بخوانید: ویدئو تنظیم لنگ موتور ویبره

عدم تنظیم نادرست باعث سوختن ویبراتور شده است. در این ویبره لنگ ها مطابق استاندارد جهانی ساخته نشده است. در صورتی که ویبراتور ایرانی پیلسا موتور این قابلیت را دارد که اپراتور با کمترین سطح سواد فنی به راحتی با توضیحات داخل سایت تنظیم لنگ را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: انتخاب و نصب موتور ویبره در سیلو

راه حل:

نصب ویبراتور بر روی دیواره انجام شود. دوتا ناودانی یا قوطی روی دیواره جوش داده شود. روی قوطی یک صفحه یا پلت فلزی ابعاد 30 در 30 سانتی متر با ضخامت 6-7 میلی متر جوش داده شود. ویبراتور را به صورت افقی بر روی مرکز این صفحه نصب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!