مشاوره فنی 24 ساعته
مشاوره آنلاین در ایتا

پاسخگویی 24 ساعته: 09129228525 | 09389228527

آشنایی با ویبراتور سرند یا الک صنعتی

سرند یا الک از دستگاه های قدیمی در صنعت است که با گدشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، کیفیت کار بهتری پیدا کرده و استفاده از ان راحت تر شده است. سرند برای الک کردن و غربال مواد استفاده می شود. در این مقاله نحوه کارکرد ویبراتور سرند یا الک صنعتی را بررسی می کنیم.

برای دریافت قیمت موتور ویبره سرند صنعتی و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

ویدئو کاربرد موتور ویبره در سرند صنعتی

ویدیو زیر یک سرند با حرکت خطی که یک ویبراتور صنعتی بر روی آن نصب است. مناسب برای مواد غذایی، دارویی و شیمیایی (که باعث خوردگی میشود) است. سرند داری یک طبقه با مش ریز و با یک خروجی بار ریز و یک خروجی بار درشت است.

ساختار سرند یا الک صنعتی

طراحی و ساختار الک صنعتی بستگی به نوع نیاز و حجم کار دارد. دو مولفه در سرندها وجود دارد تعداد طبقات صفحات توری و قدرت ویبره بدنه از نظر ظاهری به دو صورت صفحه ای و استوانه ای در بازار ایران وجود دارند.

صفحات توری بر روی قاب به صورت شیب دار نصب می شوند و قاب روی فنر قرار دارد. سایز سوراخ یا به اصطلاح مش صفحات توری به نحوی است که موادی که دانه های بزرگتری از مش توری دارند به جلو حرکت داده می شوند و از انتهای توری خارج می شود. مواد با اندازه کوچکتر از توری رد وبه طبقات پایین سقوط می کنند و به این ترتیب تفکیک مواد براساس سایز مواد انجام می شود.

لرزش دستگاه به وسیله یک شافت یا محور است که از بدنه الک صنعتی عبور داده شده است. در دو طرف شافت دوتا لنگ بزرگ وصل می شود. این لنگ ها توسط یک الکترو موتور به لرزش در می آید.  الکتروموتور به وسیله گاردان به این محور اتصال داده شده است.استفاده از لنگهای بزرگ و الکتروموتور امروزه منسوخ شده است و به جای آن از موتور ویبره استفاده می شود.

ارتعاش الک به این دلیل انجام می شود که مواد بر روی صفحات توری به بالا و پایین پرتاب شوند تا امکان برخورد به توری به وجود آید. اگر سایز مواد بزرگتر بود از انتهای سرندصنعتی خارج شود و اگر کوچکتر بود درون توری نفوذ کند.

بیشتر بخوانید: دستگاه بچینگ چیست؟

ویدئوی نحوه کارکرد سرند کود مرغی

مزیت استفاده از موتور ویبره به جای الکتروموتور در سرندها

استفاده از لنگ ها در دو طرف شافت خطر جانی دارد و در حین کار احتمال در رفتن وزنه ها وجود دارد. یاتاق بعد از یک مدت خراب می شود. استفاده از الکتروموتور در فضای باز که در معرض آب باران و گردو خاک و مسائل طبیعی باعث سوختن الکترو موتور می شود. و همچنین مصرف برق در الکتروموتور بالا است و قیمت نسبتا گرانی دارد.

امروزه موتور ویبره ها طوری طراحی و ساخته می شونند که ضد آب و نفوذ گرد و خاک است. و کارکرد موتور ویبره با ایمنی بالاست و لنگها دز یک محفطه قرار دارند.

انواع ارتعاش در سرند و نحوه نصب موتور ویبره

ارتعاش در الک صنعتی به دو صورت دایره ای و خطی است.

سرند یا الک صنعتی
سرند یا الک صنعتی

مثال: تصویر بالا سرندی که دارای سه طبقه توری با مش های درشت متوسط و ریز است برای جداسازی مغز بادام استفاده می شود. برای انتخاب ضربه موتور ویبره در این الک وزن مواد با ضریب سه برابری در نظر می گیرند. موتور ویبره مورد استفاده در سرند 1500 دور می باشد.

برای نصب موتور ویبره اگر یک عدد استفاده شود، انتهای الک نسبت به خط افق به شیب با زاویه ای 45 درجه نصب می شود. ارتعاش دایره ای در سرند به وجود می آورد.

برای نصب دو عدد ویبره بدنه در دو طرف الک صنعتی نسبت به خط افق یک زاویه 45 درجه نصب می شود. ارتعاش خطی در الک به وجود می آورد.

کاربرد الکها در صنایع

در تمام صنایعی که نیاز به جداسازی و دانه بندی مواد نیاز است الک یا سرندصنعتی کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید: کاربرد موتور ویبره در کشاورزی

پرکاربرد ترین الکها در صنایع بازیافت، مواد غذایی، مواد ساختمانی و شیمیایی استفاده می شوند به طور مثال سرند بازیافت، الک صنعتی حبوبات، سرند زیتون، الک صنعتی خاک، سرند کاغذسازی و سرند سنگ شکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گارانتی و خدمات پس از فروش

شرکت فنی مهندسی پیلسا موتور تولیدکننده انواع ویبراتور بدنه با ارائه 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

نوشته های اخیر