مشاوره فنی 24 ساعته
مشاوره آنلاین در ایتا
جستجو کردن

پاسخگویی 24 ساعته: 09129228525 | 09389228527

نحوه نصب موتور ویبره در صفحه ویبره خطی

در صفحه ویبره خطی فرآیند نصب موتور ویبره آسان است. نصب موتور ویبره در صفحه ویبره خطی به سه روش انجام می شود. سه روش متداول پایین، دو طرف و بالا برای نصب وجود دارد که در ادامه هر روش توضیح داده می شود.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

برای دانلود کاتالوگ موتور ویبره کلیک نمایید

نکته : منظور از صفحات ارتعاش خطی ماشین آلات صنعتی مانند نوار نقاله ها، جداکننده ها، غربال ها (الک یا سرند)، ماشین های اندازه گیری، تخلیه کننده ها، موقعیت گیرها، سورت کننده ها، فیدرها و بسترهای سیال

1. موتور ویبره در پایین صفحه ویبره

نصب موتور ویبره در پایین صفحه ویبره خطی
نصب موتور ویبره در پایین صفحه ویبره خطی

ایمن و قابل اعتمادترین روش نصب ویبره بدنه برای صفحه ویبره خطی است. این روش به خاطر صرفه جویی در فضا معمولا به اپراتورها توصیه می شود. در صورتی که عرض مکان دستگاه ویبره محدود باشد از این روش استفاده می شود.

علاوه بر فضای که دستگاه ارتعاش اشغال می کند، باید عرض معینی برای عملیات تغذیه در نظر گرفته شود. البته این مشکل را می توان با کاهش عرض قاب صفحه ارتعاش حل کرد. اما این کار باعث کاهش سطح عملکرد و ظرفیت پردازش می شود. با نصب موتور ویبره در پایین صفحه می توان از کاهش عرض صفحه دستگاه و راندمان تولید جلوگیری کرد.

در نتیجه روش نصب پایین بر توان عملیاتی و راندمان دستگاه تاثیر منفی ندارد. و عرض کلی تجهیزات دستگاه لرزش را تا حد زیادی کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: فیدر ارتعاشی و آشنایی با کارآیی آن در صنعت

2. ویبراتور در دو طرف صفحه ویبره

نصب موتور ویبره در دو طرف صفحه ویبره خطی
نصب موتور ویبره در دو طرف صفحه ویبره خطی

در این روش ویبره بدنه در دو طرف صفحه ارتعاشی خطی قرار دارند. صفحه لرزش در این روش صفحه ارتعاش خطی جانبی نامیده می شود.

معمولا زمانی کاربرد دارد که مشتری محدودیت هایی در ارتفاع کلی دستگاه ارتعاش دارد، اما محدودیتی در عرض دستگاه وجود ندارد.

به عنوان مثال: به دلیل نیازهای خاص در برخی از مواد، خروجی تجهیزات نمی تواند بیش از حد از سطح زمین فاصله داشته باشد. در این حالت، اگر موتور ویبره در پایین صفحه ویبره خطی نصب شود، کنترل ارتفاع کلی تجهیزات دشوار است.

ارتفاع دستگاه صفحه ارتعاش معمولا ثابت است، در نتیجه ارتفاع قابل تنظیم نیست. پس، ویبره بدنه را می توان به جای پایین دستگاه در دو طرف صفحه خطی نصب کرد، که می تواند تا حد زیادی ارتفاع را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: نکات پایه نصب ویبره بدنه برای جلوگیری از خرابی ویبراتور

3. موتور ویبره در بالای صفحه ویبره

نصب موتور ویبره در بالای صفحه ویبره خطی
نصب موتورویبره بدنه در بالای صفحه ویبره خطی

این روش نصب در صفحات ارتعاشی خطی رایج نیست و تعداد کمی از مشتریان آن را انتخاب می کنند. صفحه ویبره خطی که معمولاً از این روش نصب استفاده می کند به عنوان صفحه ارتعاشی خطی بالایی شناخته می شود،

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب موتور ویبره بدنه

این روش زمانی استفاده می شود که محدودیت هایی در ارتفاع و عرض دستگاه صفحه ارتعاشی وجود دارد. بنابراین موتور ویبره چه در پایین و چه در دو طرف نصب شود، نمی تواند خواسته های کاربر را برآورده کند. با استفاده از این روش ویبره بدنه در بالا و وسط دستگاه نصب می شود. کارآیی نصب ویبراتور بالا باعث می شود که عرض دستگاه افزایش پیدا نکند و ارتفاع خروجی صفحه ویبره خطی نیز کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گارانتی و خدمات پس از فروش

شرکت فنی مهندسی پیلسا موتور تولیدکننده انواع ویبراتور بدنه با ارائه 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

نوشته های اخیر