مشاوره فنی 24 ساعته
مشاوره آنلاین در ایتا
جستجو کردن

پاسخگویی 24 ساعته: 09129228525 | 09389228527

ساخت میزهای ویبره متحرک

می خواهیم شما همراهان را با ساخت میزهای ویبره متحرک آشنا کنیم. که در صنعت سنگ مصنوعی و موزاییک بسیار کارآیی دارد. در این نوع میزها با توجه به نوع قالب ها عرض میز بسیار کوچک می باشد.

عرض متداول 80، 70، 60، 50، 40 سانتی متر می باشد.

برای سفارش و خرید میز ویبره و مشاوره فنی نصب و خرید ویبره بدنه از تولید کننده با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

نحوه نصب ویبراتور در ساخت میزهای ویبره متحرک

روش اول:

طول میز اگر 3 الی 3.5 متر باشد یک ویبراتور می توانید نصب کنید. محل نصب ویبراتور اگر طول میز 3 متر باشد در قسمت یک متری ابتدایی با یک زاویه 45 درجه نسبت به سطح میز موتور ویبره نصب کنید. در زیر میز ویبره با ناودانی یا قوطی و یا صفحه آهنی می توانید پایه محل نصب ویبراتور را بسازید. و ویبراتور را بر روی آن نصب کنید.

محل نصب ویبراتور در میزهای ویبره قالب متحرک
محل نصب ویبراتور در میزهای ویبره متحرک

بیشتر بخوانید: رفع مشکل حرکت قالب در میز ویبره ثابت

روش دوم:

میزهای حرکتی با قالب متحرک به طول 4، 5 و 6 متر نیز وجود دارد. که در قسمت یک متر ابتدایی میز و خارج از مرکز ثقل یک ویبراتور با زاویه 45 درجه نصب کنید. (همانند روش قبلی) دومین موتور ویبره در چهارمین متر نصب کنید. توجه داشته باشید جهت تسهیل حرکت قالبها به سمت جلو سطح میز یک شیب 10 درجه نسبت به سطح زمین دارد.

محل نصب ویبراتور در ساخت میزهای ویبره قالب متحرک
محل نصب ویبراتور در ساخت میزهای ویبره قالب متحرک

قسمت خروجی محل برداشتن قالب ها باید شبکه ای یا نرده ای باشد. و یا قوطی 20*20 به فاصله 10 سانتی متر از یکدیگر جوشکاری کنید تا اپراتورها بتواند قالب را به راحتی از روی میز بردارد و تخلیه کنند.

به دلیل عرض کم میز می توانید از صفحه یا ورق آهنی با ضخامت 3 میلی متر استفاده کنید. دورتادور را با قوطی آهن 40*40ذیا 50*60 کلاف کنید. و بغل میز را هم با صفحه آهن 3 میلی متر و قوطی های آهن 40*40 یا 30*60 یا 50*60 مستحکم کنید.

بیشتر بخوانید: گرید و روندگی بتن چیست؟

نکات مهم در ساخت میزهای ویبره متحرک

زاویه نصب ویبراتور را بسیار دقت کنید که دقیقا 40 الی 45 درجه رعایت شود. و به خود صفحه روی فنرها هم یک شیب 10 درجه در راستای حرکت قالب ها لحاظ کنید تا به حرکت قالب بر روی میز کمک کند.

در میزهای ویبره حرکتی نیمه سنگین و سنگین از لاستیک های ضربه گیر به جای فنرها نیز استفاده می شود.

جهت جلوگیری از کم شدن آلودگی صوتی در میزهای ویبره می توانید زیر پایه های میز صفحه لاستیکی قرار دهید که کمک می کند.

در بعضی مواقع هم می توانید میز خود را با اتصالات پیچ و مهره به جای اتصالات جوشکاری بسازید که نیازمند آچار کشی دوره ای می باشد. از پیچ و مهره ها و واشرهای خشکه در بازار با گرید 12.9 و 10.9 استفاده کنید.

نحوه استارت ویبراتور

در خصوص نحوه استارت ویبراتورهای میزهای که 2 ویبراتور دارند نیز نکات بسیار مهم کارشناسی شده وجود دارد. قبل از انجام این مرحله با کارشناسان پیلسا موتور (تولید کننده ویبره بدنه نجفی) جهت مشاوره و راهنمایی تماس بگیرید.

در بعضی میزها روش نصب ویبراتور به صورت دوبل نیز وجود دارد که به بررسی آن می پردازیم.

مثال: اگر میز ما طول 3 متر در نظر بگیریم. دو ویبراتور صنعتی مشابه هم نصب می گردد. در صورتی که پس از ساخت محل نصب ویبراتور با زاویه 45 درجه اعمال شده است. یک صفحه آهنی با ضخامت 10 الی 12 میلی متر قرار می گیرد. ویبراتور اول را روی صفحه و ویبراتور دوم را زیر صفحه نصب می کنند. به شکلی که پایه های ویبراتور ها به سمت همدیگر قرار می گیرد. یک موتور ویبره روی صفحه و یک ویبراتور زیر صفحه نصب می گردد که کاملا رو به روی هم قرار می گیرند. و نیروی ارتعاشی را به صفحه میز و قالبها منتقل می کنند. در این روش حد امکان از ویبراتورهای سه فاز استفاده کنید. بنا به دلایل و تجربیات سالیان کاری این روش معایب و محاسن زیادی دارد. که با توجه به نوع ساخت میز، نوع مواد متفاوت می باشد.

و در خصوص این میزها نیز باید از ویبراتورهای 3000 دور (r.p.m 3000) (r/min 3000) استفاده شود. نیروی وارد کننده ویبراتور نیز با توجه به وزن صفحه میز (صفحه ارتعاشی) وزن قالبها و وزن و نوع مواد متفاوت می باشد. ما می توانیم شما عزیزان را در این قسمت یاری نمائیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گارانتی و خدمات پس از فروش

شرکت فنی مهندسی پیلسا موتور تولیدکننده انواع ویبراتور بدنه با ارائه 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

نوشته های اخیر