رفع مشکل حرکت قالب در میز ویبره ثابت

ویدئو رفع مشکل حرکت قالب در میز ویبره ثابت

در این مقاله قصد داریم شما را با ایرادی که در حین کار با میزهای ویبره ثابت به وجود می آید آشنا کنیم. ویدئو زیر یک میز 2 در 1.5 که ویبراتور 800 کیلویی 3000 دور بر روی آن نصب است را نمایش می دهد. با اینکه نصب موتور ویبره درست است اما مشکل حرکت قالب در میز ویبره ثابت وجود دارد.

در میز ویبره ثابت قالب نباید به جلو یا  عقب حرکت کند.

این ایراد به خاطر این است که صفحه ای که روی فنرها قرار دارد تراز نیست. این صفحه به وسیله فنرها و پایه ها تراز می شود. میز ویبره معمولا دارای فنر استاندارد نیست بعد از مرور زمان فنر افت می کند و باعث این مسئله می شود.

بیشتر بخوانید: ساخت میز ویبره های کوچک

راه حل مشکل حرکت قالب در میز ویبره ثابت

کف دو طرف فنرها سنگ کاری شود و نسبت به طول فنر گونیا شود و یک زاویه 90 درجه را تشکیل دهد. جنس خود فنر (متریال فنر) نیز باید مرغوب باشد و سخت کاری شده باشد.

محل اتصال جوش کاری میز محکم باشد و جوش ها ترک نخورد. و در صورت شکستن جوش ها که بر اثر ضربه های موتور ویبره و به مرور زمان ایجاد می شود یک امر طبیعی و عادی است. و در برخی مواقع مشاهده شده است که صفحه ای که در مرکز میز نصب شده و ویبراتور بر روی آن ها قرار گرفته است از صفحه ارتعاشی جدا شده است که نیازمند جوشکاری محدد و مستحکم کردن جوش ها و پایه ها و صفحه می باشد.

افت فنرها به مرور زمان انجام می پذیرد و اگر وزن روی فنرها که شامل مجموع وزن قالب و مواد و مجموع وزن صفحه ارتعاشی می باشد بالاتر از توان تحمل فنرها باشد باعث افت سریع می شود.

و فنر دیگر قابلیت و کارآیی اولیه خود را ندارد در این خصوص فنرها یا تعویض شود و یا با کارشناسان ما در این زمینه تماس گرفته شود تا شما را پشتیبانی کنیم.

تراز بودن پایه های میز را هم مدنظر قرار دهید

کف پایه های میز که روی سطح زمین قرار می گیرد حدالمقدور تراز شود با استفاده از صفحه های لاستیکی می توان این کار را به راحتی انجام داد.

خوشحالیم که شما را در این زمینه با اطلاعات و تجربات و خود آشنا کردیم. این اطلاعات در رفع مشکلات تولیدی شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نتیجه بخش بودن مقالات ما برای شما کاربران وب سایت پیلسا موتور بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!