چگونه میز ویبره بسازیم

چگونه میز ویبره بسازیم

در این مقاله سعی داریم نکاتی را در پاسخ به سئوال چگونه میز ویبره بسازیم بیان کنیم. هر شخصی که مقداری به جوشکاری آشنا باشد می تواند با یک دستگاه جوش ساده (برق) و یک عدد متر و گونیا میز ویبره را با قیمت نصف بازار بسازد.

 جهت سفارش و خرید موتور ویبره بدنه با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

همچنین پیلسا موتور آماده ارائه مشاوره فنی رایگان جهت نصب موتور میز ویبره به شما عزیزان است.

 

فروش میز ویبره
فروش میز ویبره

چگونه میز ویبره بسازیم ؟

در ساخت میزهای ارزان قیمت می توان از آهن آلات (قوطی- پروفیل های) دست دوم و ورق های آهنی با ضخامت 2، 2.5 و 3 میلی متر استفاده کرد. دور تا دور ورق را با قوطی آهن 20 در 20 میلی متر یا 20 در 30 میلی متر جوشکاری کرد که ورق آهن مستحکم شود و ورق به مرور زمان قوس برندارد.

با قوطی های آهن 40 در 80 یا 80 در 80 و یا همانند این ها 4 پایه می سازیم. روی هر کدام از این پایه ها لوله ای به ارتفاع 5 الی 7 سانتی متر جوش کاری می کنیم که فنرها داخل این لوله ها قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: جدول سایز بندی قوطی پروفیل آهن

در نظر گرفته باشید که زمانی که صفحه بالایی را روی پایه ها قرار می دهید. 4 گوشه صفحه را 4 عدد لوله به ارتفاع 5 الی 7 سانتی متر جوش بدهید که در موازات پایه قرار گیرد و فنرها را داخل این لوله ها قرار دهید.

قطر داخل لوله ها 8 الی 12 سانتی متر باشد تا فنرها داخل این لوله ها قرار گیرد.

نقشه ساخت میز ویبره
نقشه ساخت میز ویبره

در زیر و مرکز میز دو عدد نبشی به طول 30 سانتی متر جوش کاری کنید. و یک صفحه به ابعاد 30 در 30 سانتی متر و ضخامت 5 الی 10 میلی متر جوش بدهید تا ویبره بدنه را بر روی آن نصب کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت میز ویبره کوچک

هزینه ساخت میزویبره

آهن آلات دست دوم را می توان به نصف قیمت از بازار تهیه کرد و فنرها هم همینطور.

ارتفاع پایه میز 80 سانتی متر الی 1 متر می توان در نظر گرفت که در مجموع 60 الی 70 کیلو وزن آهن آلات به قیمت حدودا یک میلیون تومان مصرف می شود. هزینه الکترود، جوش کاری و قیمت فنرها نیز یک میلیون می شود. در مجموع ساخت میز حدودا 2 میلیون تومان هزینه بر می دارد. قیمت ویبراتور هم با توجه به نوع و میزان ضربه متفاوت می باشد.

بیشتر بخوانید: ساخت میز ویبره بزرگ

تعداد و مشخصات فنرها

ابعاد دو در یک، وزن مجموع صفحه و قالب ها 150 تا 350 کیلو: 4 تا فنر با قطر مفتول فنر 0.8، ارتفاع فنر 12 ، گام فنر 1.5 ، قطر داخل فنر 8 ، قطر بیرون 10 سانتی متر

اندازه دو در یک، وزن بالای 350 : قطر مفتول فنر به 1 سانتی متر تغییر می کند بقیه مشحصات یکی است.

ابعاد بالای دو متر: 6 تا فنر با مشخصات بالا

بیشتر بخوانید: ساخت میز ویبره متحرک

ویدئو میز ویبره تولید موزاییک و جدول پلیمری

همانطور که مشاهده می کنید یک میز با ابعاد 1*1، 4 عدد قالب موزاییک پلیمری با یک عدد ویبراتور 300 کیلویی 3000 دور پیلسا موتور این قطعات پلیمری را تولید می کنند. که کاملا حباب زدایی می شود و سطح قطعات صاف و یکنواخت و خالی از هرگونه حباب می باشد. مدت زمان ویبره کردن قالبها حدودا 20 الی 25 ثانیه می باشد. این میز ویبره با کمترین هزینه و مقداری آهن آلات ساخته شده است. کارشناسان پیلسا موتور راهنمایی های لازم جهت ساخت این میز و مشاوره انتخاب و نصب صحیح را به مشتری عزیزمان ارائه داده اند.

میز ویبره موزاییک و جدول پلیمری
میز ویبره تولید موزاییک و جدول پلیمری

لرزش باعث تراکم در ملات می شود. موزائیک برای دستیابی به حداکثر استحکام و دوام باید ارتعاش مناسب را دریافت کند. ویبراتور خوب دوز سیمان و زمان ارتعاشی کاشی را بهینه می کند. این باعث صرفه جویی در زمان و مواد اولیه می شود و مهم تر از همه موزائیک با کیفیت بسیار خوبی تولید می شود.

ساخت میز ویبره یک در یک متر جهت تولید آکسسوری و قطعات بتنی وسنگ مصنوعی تزیینی

در این میز از قوطی آهن 40 در 40 و صفحه mdf استفاده شده و در چهار گوشه میز از 4 فنر با مشخصات قطر مفتول 5 میلی متر ارتفاع mm150 قطر داخل mm50 قطر بیرونی mm60 بهره برده ایم.

ساخت میز ویبره
ساخت میز ویبره

همانطور که می بینیم این میز جهت تولید قطعات تزئینی بتنی و سنگ مصنوعی می باشد که تمام حباب های بین ملات کار به سطح می آورد و باعث مقاومت زیاد قطعه تولید شده می شود. خروجی کار هم تقریبا بدون حباب می باشد و کیفیت کار را بالا می برد.

ساخت میز ویبره قطعات تزئینی بتنی
ساخت میز ویبره قطعات تزئینی بتنی

از آنجا که علاوه بر ظاهر زیبای کار کیفیت هم مدنظر است. میز ویبره کمک شایانی برای رسیدن به این هدف است. دیگه نگران نیستم که سطح قطعه تولیدی پر از حباب شود و زحمت و هزینه هدر برود. با خیال راحت دکمه استارت را روشن می کنیم و ملات آماده رو داخل قالب ها می ریزیم. خروجی بسیار مقاوم و با کیفیت را شاهد هستیم. در این میز از یک عدد ویبراتور 100/3 100 کیلویی 3000 دور تکفاز پیلسا موتور استفاده کرده ایم.

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!