نصب موتور ویبره در میز ویبره نوسان عمودی

راهنمای جامع انتخاب و نصب موتور ویبره در میز ویبره

یک واحد ارتعاشی قدرتمند روی میز ویبره، باعث صرفه جویی در به کارگیری نیروی کار جهت ریختن بتن در ساخت محصولات بتن ثانویه می شود. موتور ویبره بدنه یک دستگاه ارتعاشی قدرتمند که زیر میز ویبره نصب می شود. قاعده کار میز ویبره به این صورت است که قالب بتن یا هر محصول دیگر بر روی میز قرار میگیرد با ویبره میز، ارتعاش به قالب منتقل می شود. در ادامه نکاتی را درباره نصب موتور ویبره در میز ویبره اشاره می کنیم.

برای دریافت قیمت، مشاوره فنی و انتخاب موتور ویبره در میز ویبره با کارشناس پیلسا موتور تولید کننده ویبره بدنه 09129228525 تماس بگیرید.

برای دانلود کاتالوگ موتور ویبره کلیک نمایید

انتخاب موتور ویبره در میز ویبره

میزان دور یا سرعت موتور چقدر باشه؟ موتور میز ویبره 3000 دور می باشد.

میزان ضربه چند کیلو باشه؟

وزن مواد، قالب و صفحه بالایی ضرب در 2 می شود و میزان ضربه ویبره بدنه بدست می آید. برای میزهای 2 متر به بالا دو ویبراتور نصب می شود.

سری موتورهای ویبره که برای میز ویبره استفاده می شود، موتورهای القایی سه فاز هستند. در موتور ویبره سه فاز می توان از اینورتر برای تغییر فرکانس استفاده کرد. با افزایش فرکانس دور موتور افزایش و در نتیجه ضربه های قوی تر به میز وارد می شود. علاوه بر این ویبراتورهای پیلسا موتور قابلیت تنظیم لنگ ها برای کاهش ضربه را دارند.

موتورهای ویبره توانایی مدیریت ظروف و قطعات با اندازه های مختلف و وزن های از 10 گرم تا 10 تن را دارند.

نمونه های برای تعیین نوع و انتخاب ویبراتور میز ویبره

مثال اول: اگر 2 عدد ویبراتور 800 کیلو 3000 دور (3/800) محاسبه شد و مشتری تمایل به خرید یک ویبراتور داشت یک عدد ویبره 3/1200 مناسب برای نصب است.

مثال دوم: تیرچه های بتنی که ابعادش طول 6 متر عرض 14 سانتی متر ارتفاع 4.5 سانتی متر است. برای ساخت این تیرچه ها میز ویبره به ابعاد 12 متر در 12 متر ساخته می شود. 84 تا از این تیرچه ها قرار میدن. در مرکز هر 2 متر در متر میز ویبره یک ویبراتور 800، 1000 یا 1200 کیلو 3000 دور نصب می شود. وزن کل مواد و قالب 26 تن می شود. برای 26 تن را  36 یا 48 عدد ویبراتور نصب می کنند. زیر میز به علت سنگینی لاستیک ضربه گیر به جای فنر استفاده می شود.

مثال سوم: یک میز ابعادش 3 متر در 6 متر برای ساخت دیوار پیش ساخته با ابعاد دیوار 2.8 متر در 5.8 متر با ضخامت 15 سانتی متر است. و وزن متعلقات روی لاستیک یک تن و 200 و وزن قالب و بتن هم نزدیک 7 تن می باشد. 6 تا ویبراتور 2300 کیلو 3000 دور در هر ابعاد دو در یک نصب شود.

طریقه نصب موتور ویبره در میز ویبره

میز ویبره ثابت : دوتا ناودانی زیر میز سطح بالای فنر ویبره جوش می دهند و یک صفحه فلزی روی ناودانی جوش می دهند ویبره بدنه را روی صفحه پیچ می کنند.

سطحی که موتور ویبره بر روی آن نصب می شود هموار و بدون زنگ زدگی باشد. از پیچ گرید 8.8 برای سوار کردن ویبره استفاده شود. بر اثر کارکرد و لرزش خود ویبره بصورت دوره ای نیاز به آچارکشی می باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه میز ویبره بسازیم

انواع ارتعاش و نصب موتور ویبره در میز ویبره

میز ویبره را می توان با انتخاب نوع خاصی از موتور ویبراتور و روشی برای نصب آن بر روی ارتعاش عمودی ، دایره ای و بیضوی تنظیم کرد.

نوسان دایره ای

نوسان دایره ای
نوسان دایره ای

به طور کلی، اگر یک موتور ویبره برقی پیلسا را در وسط و عمود بر میز نصب کنید، نتیجه ارتعاش دایره ای است.

موتور میز ویبره صفحه میز را در نوسان دایره ای تنظیم می کند. در جهت عمودی و افقی نوسان می کند.

ارتعاش دایره ای برای هم زدن و مخلوط کردن مناسب است و با توجه به اهداف خاص مورد استفاده قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: نکات پایه نصب ویبره بدنه برای جلوگیری از خرابی ویبراتور

نوسان خطی عمودی

نوسان عمودی
نوسان عمودی

دو موتور ویبره موازی که به صورت همزمان و در جهت مخالف عمل می کنند، یک حرکت خطی روی میز ایجاد می کنند. نتیجه یک لرزش هارمونیک عمودی است.

ارتعاش خطی برای ویبره زدن هنگام بتن ریزی استفاده می شود و در لرزش عمودی قالب ها حرکت نمی کند.

ارتعاش خطی بیضوی

نوسان خطی بیضوی
نوسان خطی بیضوی

ویبراتور آونگی سطح میز را در نوسان تقریباً خطی (بیضوی) قرار می دهد.

نوسان بیضوی برای حمل و نقل خاص مواد متوسط روی میز کاربرد دارد.

کاربرد ویبراتور در میز ویبره

  • پر کردن بطری ها در کارخانه های تولید کنندگان نمک
  • برای پر کردن قالب های سرامیکی
  • بارگیری غذای ماهی
  • برای پر کردن فلز متخلخل با پودر
  • پر کردن قالب ها در کارخانه های آستر نسوز

عمدتاً برای حباب زدایی هنگام بتن ریزی برای شیارهای U شکل، صفحات PC، بلوک های مرزی، بخش ها و سایر محصولات جانبی بتن استفاده می شود. میز ارتعاش را می توان طوری تنظیم کرد که بهترین سرعت و فرکانس را برای تراکم بتن ارائه دهد، در نتیجه محصولات بتنی را با سطح صاف و یکسان متراکم می کند. این فشرده کننده می تواند محیط کار، کیفیت محصول، بهره وری و هزینه را در کارخانه های تولید محصولات بتن ثانویه تا حد زیادی بهبود بخشد.

علاوه بر این موتور میز ویبره برای بارگیری پودرها در خطوط دارو ها، تولید مواد غذایی و سایر محصولات استفاده می شود.

از کاربردهای دیگر میز ویبره در نمک گیری از مواد غذایی شور و همچنین افزایش نفوذ نمک در خیارشورهای کم نمک و سایر مواد خوراکی است.

بیشتر بخوانید: هالوکور چیست؟

انواع میز ویبره براساس شکل ظاهری

میزهای ویبره اساساً به دو شکل متفاوت هستند.

تک سطحی : یکی از انواع میزویبره، تک سطحی است که در آن قالب کار را روی یک میز نصب می کنید.

جداگانه: در نوع جداگانه دو میز را به صورت موازی قرار می گیرد و یک قالب را روی مجموعه دو میز قرار می دهید. نوع جداگانه برای قالب های بلند و کاربردهای مشابه مناسب است و از این جهت مفید است که فقط یک میز ویبره کوچک کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!