دستگاه سورتر

عملکرد دستگاه سورتر و ویبراتور آن

نحوه عملکرد دستگاه سورتر هوشمند دانه ها

در دستگاه سورتر هوشمند ، دانه های کشاورزی ابتدا به روی فیدر به صورت دستی یا با استفاده از کانوایر منتقل می شود. فیدر سورتر با داشتن موتور ویبره قابل تنظیم سرعت، انتقال دانه ها روی کانوایر را کنترل می کند. دانه های کشاورزی توسط فیدر به طور پیوسته و فواصل زمانی مشخص روی نوارهای نقاله یا کانوایر ریخته می شود.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه سورتر با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

بر روی دانه ها در انتهای مسیر کانوایر وقتی که بر روی هوا معلق هستند کار تصویر برداری انجام می شود. انتهای نوار نقاله، سنسورها و دوربین ها و پروژکتور قرار دارد. کار این حسگرها تصویربرداری از زاویه های مختلف محصول می باشد. با استفاده از هوش مصنوعی دستگاه سورتر محصول را براساس ویژگی مورد نظر سورت و جداسازی می کند.

بعد از این مرحله محصولات کشاورزی از مقابل ده ها نازل هوای فشرده عبور داده می شوند. اگر محصول ایرادی نداشت بر روی ظرف خروجی ریخته می شود. اما اگر محصول عبوری ایراد داشت توسط نازل ها با جت باد از مسیر منحرف شده به خروجی دیگری هدایت می شود.

بیشتر بخوانید : فیدر ارتعاشی و آشنایی با کارآیی آن در صنعت

ویژگی های که سورتر هر یک از دانه ها را تفکیک می کند براساس

  1. شکل
  2. اندازه
  3. رنگ
دستگاه سورتر
دستگاه سورتر

نحوه عملکرد دستگاه سورتر میوه چگونه است؟

ماشین آلات سورتر برای میوه های کروی و کشیده جداگانه ساخته می شوند. عملکرد تمام سورترها یکسان است اما بسته به محصول دانه ای، میوه کروی و میوه کشیده نحوه هدایت برای رسیدن به حسگرها و دوربین ها متفاوت است. سورترمیوه با ویژگی های که به نرم افزار داده شده است با خروجی های متفاوت ساخته می شود. با عبور میوه ها از کنار هر خروجی اگر ویژگی میوه با آن خروجی مطابقت داشت عملگر ان فعال شده و میوه درون سبد میوه مربوط به آن هدایت می شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با دستگاه بوجاری

فواید استفاده از دستگاه سورتر

با استفاده از این دستگاه محصولات کشاورزی براساس کیفیت درجه بندی می شوند و کار بسته بندی محصولات راحت تر انجام میشود.

فروش عمده محصولات برای کشاورز سود کمی دارد این دستگاه به باغدران کمک می کند تا محصولات را براساس کیفیت به خریدار و بازار موردنظر خود به فروش می رساند. از مرجوع شدن محصولات جلوگیری کرد.

سورتر دستی به دلیل سرعت پایین کار، تعداد نیروی انسانی بالا و یکدست نبودن نهای محصول مقرون به صرف نیست. عمل سورتینگ هوشمند باعث کاهش ضایعات و فساد محصول می شود و به حفظ سلامت آن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!