میکسر سنگ مصنوعی چیست؟

میکسر سنگ مصنوعی چیست؟

میکسرها دستگاه هایی هستند که مواد مختلف را به خوبی با هم هم می زنند. به عبارتی میکسر همزن هایی با اندازه ای بزرگ هستند. میکسرهایی برای ساخت سنگ های مصنوعی استفاده می شود میکسر سنگ مصنوعی نامیده می شوند. این میکسرها مواد سازنده سنگ های مصنوعی را به خوبی باهم مخلوط می کند.

با پیشرفت های صنایع ساختمانی استفاده از انواع سنگ های مصنوعی افزایش چشم گیری پیدا کرده است. این سنگ های مصنوعی در اندازه و طرح های مختلف و متنوع تولید می شوند. سنگ های مصنوعی یک ماده کامپوزیتی است که از قطعات سنگ های طبیعی و مواد چسباننده مانند افزودنی های پلیمری ساخته شده است.

بیشتر بخوانید: ویبراتور قالب بتن

از مزایای این دستگاه میکسر این است که به صورت استوانه ای طراحی شده اند که این موضوع باعث می شود پاکسازی مواد و یا اختلاط بتن باقی مانده آسان تر شود. در میکسرهای متداول مقداری از مواد به بدنه این دستگاه ها می چسبد و جداکردن مواد از بدنه با مشکلاتی همراه است.

میکسر سنگ مصنوعی چیست؟
میکسر سنگ مصنوعی چیست؟

علاوه بر این ها این میکسرها دستگیره ای در کف خود دارند که باعث می شود که آسان تر رو میز ویبره قرار بگیرد و یا این که مواد یا بتن به راحتی از میکسر به میز ویبره انتفال پیدا کند. به همین دلیل باید برای تولید سنگ مصنوعی باید از میکسر مخصوص سنگ مصنوعی استفاده کنیم تا سنگ مصنوعی تولید از کیفیت مناسب برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید: موتور ویبره سنگ مصنوعی

تعدادی از تفاوت های میکسرهای معمولی با میکسرهای سنگ مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعداد دور در دقیقه : در میکسرهای معمولی بتن تعداد دور در دقیقه چیزی در حدود 20 تا 25 دور است در حالی که در میکسرهای سنگ مصنوعی 36 دور در دقیقه است .
  • بازوهای میکسر: بازوهای میکسر سنگ مصنوعی 35 تا 40 میلی متر است و قابل تنظیم هستند. لقمه های آن دارای زاویه خاص هستند و در برابر سایش و ضربه مقاوم اند. تعداد باز ها هم در میکسرهای سنگ مصنوعی با توجه به قطر میکسر حدود 6 عدد می باشد. اما در میکسرهای معمولی تعدا بازوها 4 عدد هستند و مقاومت بازهای میکسرهای سنگ مصنوعی را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!