موتور ویبره سنگ مصنوعی

موتور ویبره سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی چیست؟ یکی دیگر از مصالح پیش ساخته که از ترکیب سیمان و رس و غیره ساخته می شود، سنگ مصنوعی است. موتور ویبره سنگ مصنوعی از دستگاه های مهم صنعتی در ساخت این نوع از سنگ است.

سنگ های مصنوعی به علت تنوع در طرح، قیمت ارزانتر، وزن پایین تر، استحکام بالاتر و جلوگیری از استفاده بی رویه از سنگ های معادن و حفط محیط زیست از استقبال زیادی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: هالوکور چیست؟

تولید سنگ های مصنوعی به دو روش ویبره ای و پرسی انجام می شوند.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

مراحل تولید سنگ مصنوعی با موتور ویبره

مخلوط ماسه خشک و آب و رزین که توسط میکسر سنگ مصنوعی آماده شده است وزن می شود و درون قالب ها ریخته می شود. وزن براساس مدل سنگی که میخواهد تولید شود تعیین می شود. قالب ها بر روی میز ویبره قرار داده می شود و به مدت 30 الی 40 ثانیه ملات ویبره زده می شود. ارتعاش میز ویبره توسط موتور ویبره انجام می شود.

قالب ها درون گرم خانه با دمای 25 الی 30 درجه قرار داده می شوند. پس از گذشت یک روز سنگ مصنوعی تولیدی از قالب جدا می شود.

موتور ویبره سنگ مصنوعی
موتور ویبره سنگ مصنوعی

انتخاب موتور ویبره سنگ مصنوعی

در تولید سنگ های مصنوعی از میزهای ویبره استفاده می شود.  دستگاه لرزانده میز ویبره، موتور ویبره بدنه است. موتور ویبره الکتروموتوری است که با استفاده از نیروی گریز از مرگز و لنگ ها ایجاد ارتعاش در ماشین آلات صنعتی می کند.

دو معیار ضربه موتور و دور موتور در خرید موتور ویبره سنگ مصنوعی در نظر گرفته می شود.  مقدار وزن مواد، صفحه بالایی میز و قالب را دو برابر می کنند و ضربه موتور را با توجه به آن در نظر می گیرند. موتور ویبره های سه هزار دور در ساخت میزویبره مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع قالب محصولات در انتخاب موتور ویبره تاثیر گذار است قالبهای نرم مانند لاستیکی pvcنرم سیلیکون نسبت به قالبهای خشک ABS فایبرگلاس شدت ضربات پایین تری دارند.

مثال: تصویر زیر میز ویبره با قالب متحرک با ابعاد 3.5 متر در 60 سانتی متر است که برای تولید سنگ مصنوعی کاربرد دارد. موتور ویبره بدنه 800/3 MVP ، موتور ویبره بدنه 1000/3 MVP ، موتور ویبره بدنه 1200/3 MVP ، موتور ویبره بدنه 1500/3 MVP برای این میز مناسب است. ویبراتور فوق با زاویه 45 درجه نسبت به سطح افق نصب شده است و محل نصب ویبراتور بر روی پایه بسیار مستحکم می باشد که به عملکرد ویبراتور کمک می کند.

میز ویبره سنگ مصنوعی
میز ویبره سنگ مصنوعی

بیشتر بخوانید: انتخاب و نصب موتور ویبره در میز ویبره

انواع ارتعاش در میز ویبره

برای ایجاد ویبره در میزها هم میتوان ارتعاش عمودی قالب ثابت باشد و هم ارتعاش افقی که باعث حرکت قالب شود ایجاد کنیم.

برای ایجاد نوسان دایره ای در میز که باعث حرکت در جهت افقی و عمودی است از دو موتور ویبره استفاده می شود. این نوع ارتعاش برای مخلوط کردن مناسب است.

به منظور ایجاد نوسان خطی عمودی از دو ویبره بدنه استفاده می شود. این نوع ارتعاش برای حباب زدایی بتن اتفاده می شود.

برای مشاوره و راهنمایی انتخاب نوع موتور ویبره و تعدا مورد نظر با کارشناسان پیلسا موتور از طرق واتساب ارتباط بگیرید.

بیشتر بخوانید: چگونه میز ویبره بسازیم

معایب سنگ های مصنوعی با ویبره اشتباه در میز

انتخاب نادرست در تعداد و ضربه موردنیاز ویبره بدنه سنگ مصنوعی منجر به ایجاد مشکلاتی در سنگهای تولیدی می شود.

قدرت کم ضربات، باعث جداسازی سیمان و آب از هم می شود باعث ایجاد یک لایه سست در پشت محصول می شود. علاوه بر این تفاوت رنگ در یک فرمول تولیدی ملات، مات شدن سنگ ها از دیگر ایراداتی است که در تولید سنگها به وجود می آید.

محصول تولیدی با لایه سست در پشت محصول، هنگام نصب در نما یا کفپوش به چسب یا دوغاب سیمان به درستی چسبیده نمی شود.

برخی شرکتها به جای استفاده مناسب از ویبراتور بدنه، برای حل ایرادات محصول تولیدی از سیم مفتول یا اسکوپ در پشت محصولات استفاده می کنند که به مرور زمان جدا می شود. همچنین برخی کارخانه ها اقدام به پاشیدن سنگدانه در پشت محصول می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!