تعمیر ویبراتور پیلسا موتور

تعمیر ویبراتور پیلسا موتور

در این مقاله به بررسی ایرادات و تعمیر ویبراتور پیلسا موتور را بررسی می کنیم.

برای خرید موتور ویبره و مشاوره فنی رایگان و دریافت خدمات تعمیرات ویبره بدنه با کارشناس پیلسا موتور (تولید کننده ویبره بدنه) 09129228525 تماس بگیرید.

تعمیر ویبراتور پیلسا موتور
تعمیر ویبراتور پیلسا موتور

ایراداتی که در این موتور ویبره بر اثر استفاده نادرست به وجود آمده

1. در این ویبراتور 2300/3 (2300 کیلویی 3000 دور) می باشد. که که عدم استفاده نا صحیح باعث شده گرد و خاک و مواد زائد به داخل بلبرینگ نفوذ کند و بلبرینگ ها خراب شود.

علاوه بر این استفاده از گریس نامرغوب نیز در خراب شدن بلبرینگ ها موثر می باشد.

2. قسمتی از جعبه برق که بار رزین آب بندی شده است نیز خراب شده که باعث می شود آب و گرد و خاک و مواد زائد به درون ویبراتور انتقال یابد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ویبراتور ایتالیایی ونانزتی

تعمیر ویبراتور پیلسا موتور
تعمیر ویبراتور پیلسا موتور

3. در قسمتی هم می بینیم گریس خور های ویبراتور از محل نصب خود باز شده است. که کار غیر اصولی و غیر فنی می باشد. این مورد نیز اصلاح شده است و بعد از تعویض بلبرینگ ها سرویس کامل ویبراتور از گریس های فابریک کارخانه پیلسا موتور در ویبره بدنه فوق استفاده کردیم.

4. عدم استفاده ناصحیح و تعمیر و باز شدن توسط افرادی غیر متخصص و بدون هماهنگی باعث شده رتور ویبراتور آسیب ببیند و ناگریز به تعویض رتور هستیم.

مثالی از نیاز به تعمیر ویبراتور پیلسا موتور بر اثر استفاده غیراصولی ویبراتور صنعتی

این ویبراتور به مدت سه سال است که در کارخانه تولید فطعات بتنی پیش ساخته سنگین کار می کند. اما با توجه به عدم استفاده صحیح و مواردی که در بالا ذکر شد هنوز سیم پیچی ویبراتور تولید کارخانه پیلسا موتور سالم مانده است.

تعمیر ویبراتور پیلسا موتور بر اثر استفاده غیراصولی
تعمیر ویبراتور پیلسا موتور بر اثر استفاده غیراصولی

دو تا ویبراتور 1200 کیلو 1500 دور است که بغل سرند نصب شده است و چند سال است دارد کار می کند. در تصویر مشاهده می کنید که عدم سرویس و نگهداری درست منجر به باز شدن  گلند شده است.

متاسفانه ویبراتور را بدون گیرس کاری، بدون سرویس و بررسی دوره ای کابل برق و گلند (محافظ کابل و جلوگیری از دوفاز شدن برق ورودی)  استفاده می کنند.

برای کسب آگاهی بیشتر به مقاله روش های نگهداری و تعمیر ویبره بدنه مراجعه کنید.

زاویه نصبش اشتباه است و فنرهای سرند هم مناسب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!