خرابی ویبراتور سنگین

ویدئو سه دلیل مهم در خرابی ویبراتور سنگین

در ویدئو زیر سه دلیل مهم در خرابی ویبراتور سنگین مشاهده می کنید.

دلیل اول این ویبراتور سنگین بر اثر استفاده نادرست و بازگذاشتن درب پوش های محافظ لنگ خراب شده است. آثار گردوخاک و گل و لای بر روی لنگ ها مشاهده می شود که باعث خرابی و آسیب به بلبرینگ ها شده است.

بیشتر بخوانید: ویدئو دلیل سوختن موتور ویبره

دلیل دوم این است که می بینیم لنگ ها تنظیم نیستند و عدم تقارن لنگ ها منجر به خرابی بلبرینگ ها شده است. با ضرباتی که با چکش به گوشه لنگ ها وارد شده است، لنگ ها را از حالت استاندارد خارج کرده است.

خرابی ویبراتور سنگین
سه دلیل مهم در خرابی ویبراتور سنگین

دلیل سوم گریس بیش از حد که وارد بلبرینگ ها کرده اند، باعث شده که از بلبرینگ خارج شود و به داخل درب پوش های محافظ لنگ ها وارد شود.

بیشتر بخوانید: بررسی و توضیحات درباره گریس بلبرینگ موتور ویبره

این عدم سرویس و استفاده صحیح باعث شده که سیم پیچی استاتور خراب شود علاوه بر این به بلبرینگ ها آسیب برسد. همچنین لنگ ها از حالت و فرم اصلی خود خارج شوند که شامل هزینه تعمیر و سرویس بالایی می گردد.

باید دقت کنید برای تنظیم لنگ های بزرگ و سنگین با چکش ضربه به لنگ وارد نکنید. فقط پیچ نگهدارنده لنگ را با استفاده از آچار آلن چند رزوه شل کنید. سپس به راحتی لنگ موتور ویبره را تنظیم کنید.

دو لنگ را در یک جهت و به یک مقدار بچرخانید و با کولیس یا خط کش میزان جا به جایی هر دو طرف را اندازه گیری کنید. که به طور مساوی و یکسان تنظیم شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!