ساخت میز ویبره بزرگ

راهنمایی جامع ساخت میز ویبره بزرگ

در این مقاله می خواهیم شما را با ساخت میز ویبره بزرگ و نیمه سنگین آشنا کنیم. کاربرد این نوع میزها در تولید قطعات بتنی با وزن متوسط 40 کیلوگرم. مانند جدول ها، قطعات بتنی پیش ساخته، دیوارهای بتنی پیش ساخته با ابعاد 3*1.5 متر. امیدواریم برای شما مفید واقع شویم.

سایز میزهای ویبره بزرگ 3*1 متر 3*1.5 متر 3*2 متر. در ساخت میزهای ویبره بزرگ (قالب ثابت) صفحه روی فنرها از ورق آهن با ضخامت 6، 8، 10 میلی متر استفاده شود. دورتا دور صفحه روی فنرها (صفحه ارتعاشی) با تیر آهن 14H و یا قوطی آهن 40*80 و یا 50*100 میلی متر کلاف کنید. جهت استحکام صفحه روی فنرها و اینکه ارتعاشات ویبراتور باعث شکستن جوش ها و دفرمه شدن صفحه نشود، داخل این کلاف را با قوطی های متدوال در بازار مانند قوطی آهن 40*40 یا 40*80 در عرض میز و به فاصله (داخل به داخل) 40 به 40 سانتی متر جوشکاری کنید.

 جهت سفارش و خرید ویبره بدنه از تولید کننده با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

همچنین پیلسا موتور آماده ارائه مشاوره فنی رایگان جهت نصب موتور میز ویبره به شما عزیزان است.

پایه ها را نیز با قوطی 80*80 یا 100*100 استفاده کنید و داخل پایه ها را نیز دورتادور کلاف کنید تا مستحکم شود.

جدول سایز بندی قوطی پروفیل آهن

نصب ویبراتور در میز ویبره بزرگ

در این نوع از میزها دو روش نصب ویبراتور متداول می باشد.

با توجه به تجربیات و آزمایشات انجام شده در طول این سالها و بررسی استفاده مشتریان به این نتیجه رسیدیم:

که در  روش اول یک موتور ویبره در مرکز میز نصب شود. هم در راستای عرضی و هم در راستای طولی نصب شود.

روش دوم طول میز تقسیم به دو شود و در مرکز هر کدام یک عدد ویبراتور در راستای عرضی و یا طولی نصب کنید.

مثال: اگر طول میز 3 متر باشد و تقسیم به دو کنیم. میز به دو میز فرضی 1.5 متری تبدیل می شود که در مرکز هر 1.5 متر یک ویبراتور نصب می گردد.

توجه داشته باشید در مورد نصب ویبراتورهای که به صورت 2 تایی در میز نصب می شود. در حصوص نحوه استارت و راه اندازی ویبراتورها نکات بسیار مهم وجود دارد. که قبل از روشن کردن ویبراتورها با کارشناسان پیلسا موتور نجفی (تولید کننده موتور ویبره برقی صتعتی) تماس بگیرید تا به صورت رایگان و با کمال میل شما را راهنمایی کنیم.

ساخت میز ویبره بزرگ
ساخت میز ویبره بزرگ

در فیلم زیر برای تولید قطعات بتنی سنگین  سه ویبراتور 2300 کیلو 3000 دور زیر میز ویبره بزرگ نصب شده است.

که بصورت پلکانی اول ویبراتور شماره یک بعد  دو و سپس سه روشن می شود.

مشخصات و تعداد فنر در ساخت میز ویبره بزرگ

میزهای ویبره به طول 3 متر در 4 گوشه میز 4 عدد فنر استفاده کنید. قطر مفتول 12 الی 14 میلی متر، گام 20 میلی متر، قطر داخل فنر 90 الی 95 میلی متر، قطر بیرونی فنر 120 الی 125 میلی متر و ارتفاع 200 الی 220 میلی متر. توجه داشته باشید در هر متر مربع در این نوع میزها وزنی که روی صفحه می اید معادل 20 الی 60 کیلوگرم به ازای هر متر مربع می باشد.

هم می توانید در 4 گوشه میز به جای یک فنر از دو فنر استفاده کنید. در صورتی که قطر مقتول فنرها ضعیف تر از روش قبلی باشد و یا اگر وزن مواد و قالب های روی صفحه بالاتر از وزن  شده باشد. می توانید از فنرها با مشخصات قبلی 12 الی 14 میلی متر استفاده کنید.

شما می توانید در طول 3 متر در هر یک متر یک عدد فنر استفاده کنید. به صورتی که در یک میز به ابعاد 3*1 متر یا 3*1.5 متر شش عدد فنر در راستای طولی استفاده شود. در این روش قطر مفتول فنر 10 میلی متر،گام 20 میلی متر، قطر داخل 80 میلی متر، قطر خارجی 100 میلی متر و ارتفاع 200 میلی متر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ویدئو نگهداری صحیح ویبراتور تکفاز

نوع ویبراتور

در این نوع میزها نیز از ویبراتورهای بدنه برقی صنعتی (پیلسا موتور نجفی) 3000 دور در دقیقه (r.p.m 3000) (r/min 3000) استفاده کنید. و میزان نیروی که مورد نیاز است نیز با توجه به وزن صفحه روی فنرها (صفحه ارتعاشی) و وزن مجموع قالب و مواد و نوع مواد تعیین می گردد. ما می توانیم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم و با مشاوره رایگان شما را یاری دهیم. شما می توانید با این راه کارها و روش ها و مقالات ما با کمترین هزینه و بدون متضرر شدن به اهداف خود در ساخت میز ویبره بزرگ برسید.

بیشتر بخوانید: ویدئو لرزش نامتعادل میز ویبره

نکات ساخت میز ویبره بزرگ

در این نوع میزها نیز می توانید بدون استفاده از صفحه آهنی میز ویبره خود را بسازید. به این صورت که دورتادور یک کلاف با تیرآهن 10H، 12H ،14H یا قوطی آهن  80*40، 80*80، 50*100 ،100*100 جوشکاری کنید. داخل این کلاف را با قوطی آهن 40*40 یا 40*60 با فاصله 20 الی 15 سانتی متر نسبت به یکدیگر جوشکاری کنید. محل نصب ویبراتورها را یک صفحه آهنی با ابعاد 30*30 سانتی متر با ضخامت 8 الی 10 میلی متر در مرکز میز ویبره جوشکاری کنید. تا ویبراتور را بر روی آن نصب کنید.

در میز ویبره اتصالات با جوش انجام می شود و نیاز است ماهی یکبار محل جوشکاری ها را بررسی کنید تا جوش ها جدا نشده باشد که در عملکرد میز ویبره و ویبره بدنه تاثیر منفی میگذارد.

می توانید کلیه میز را با ضد رنگ طوسی رنگ کنید. که به مرور زمان رطوبت و آب در محل و روی میز دچار زنگ زدگی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!