پاسخگویی 24 ساعته: 09129228525 | 09389228527

پاسخگویی 24 ساعته:

09129228525   |    09389228527

دستگاه ویبره پولیش

در زمان های دور یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای صنعتگران وجود داشت این بود که چگونه سطح فلزات یا سنگها را صاف و صیقلی کنند تا به این نتیجه رسیدند که قطعات را در یک بشکه بریزند و به صورت افقی قرار دادند و بشکه را با شن و قطعات مصنوع پر کردند و چرخاندند و به این صورت قطعات را صاف می کردند. ابتدا به صورت دستی این کار انجام می شد و سپس به جای چرخاندن بشکه با دست، آنرا با چرخ آبی می چرخاندند که در این روش چرخش سریعتر و یکنواخت تر خواهد بود و زمان کمی صرف انجام کار می شود. با پیشرفت فناوری، دستگاه هایی به همین منظور ساخته شد که یکی از این دستگاه ها، دستگاه ویبره پولیش و پرداخت کاری می باشد. در ادامه درمورد این دستگاه بیشتر توضیح می دهیم.

دستگاه ویبراتور پولیش

در دستگاه پولیش ویبره، حرکت قطعه در مسیر دایره ای شکل و طبق نیروی گریز از مرکز صورت می گیرد. در این حالت قطعه دائما روی سطح می آید و دفن می شود. فرکانس دستگاه پولیش بین 900 دور در دقیقه تا 3600 دور در دقیقه می باشد که برای ناصافی های ظریف از فرکانس بالا و دامنه کوچک تر استفاده می شود اما برای ناصافی های بزرگ از فرکانس پایین و دامنه بزرگ تر استفاده می شود. ماده ساینده این دستگاه باید به درستی انتخاب شود که می تواند از جنس پلاستیک فشرده یا سنگ های صیقل داده شده باشد.

هنگامی که سنگ مورد استفاده ازجنس سنگ خشن باشد به این کار پلیسه گیری گفته می شود. برای نرم کردن سطح قطعات از سنگ های نرم استفاده می شود که در مجموع به این دو مرحله، مراحل پرداخت کاری می گویند.

همچنین برای براق کردن سطح قطعات از سنگ پولیش استفاده می شود که به این عمل پولیش کاری گفته می شود.

دستگاه ویبره پولیش چه کاربردی دارد؟

از جمله کاربردهای دستگاه ویبره پولیش و پرداخت کاری می توان به آماده سازی قطعات برای آبکاری و تمیزکاری، چربی گیری ، اکسید زدایی، پلیسه گیری قطعات بعد از مرحله ماشین کاری با مواد ساینده سرامیکی، پرداخت کاری در صنایع طلا وجواهر و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی اشاره نمود.

انواع دستگاه ویبره پولیش و پرداختکاری

دستگاه ویبره در دو نوع ویبره کروی یا مکعبی دسته بندی می شود.

دستگاه ویبره کروی تک موتور است که در وسط دستگاه، لنگی قرار گرفته است. از این نوع به دلیل لنگی که در وسطش قرار گرفته است نمی توان برای قطعات بزرگ استفاده کرد.

دستگاه ویبره مکعبی از دو موتور تشکیل شده است که در وسط دستگاه لنگ قرار نگرفته است. بنابراین برای پرداخت کاری قطعات بزرگی چون فریم آینه و سطل های برنجی از این نوع دستگاه استفاده می شود.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس پیلسا موتور تماس بگیرید.

پاسخگویی 24 ساعته فروش

09129228525

09389228527

مشاوره فنی آقای نجفی

09123993664

09392993664

نکاتی درباره قیمت دستگاه ویبره پولیش

دستگاه های ویبره پولیش با توجه به سایزشان قیمت گذاری می شوند. هرچه سایز این دستگاه ها بزرگتر باشد قیمتشان افزایش می یابد. سایز این دستگاه ها از 10 لیتر تا 850 لیتر را شامل می شود. البته بالا رفتن قیمت ارز نیز در قیمت این دستگاه ها نقش تاثیرگذاری دارند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیلسا موتور

تولید کننده انواع موتور ویبره

نوشته های اخیر