موتور ویبره بدنه

پیلسا موتور یا همان موتور ویبره پارسیان از برترین برندهای تولید کننده موتور ویبره بدنه در ایران است. برای مشاهده مشخصات فنی، ابعادی، الکتریکی و مکانیکی هر محصول تصویر یا عنوان آن لمس کنید.

معرفی محصولات کارخانه پیلسا موتور

محصولات پیلسا موتور می توانند نیروی گریز از مرکز  30 تا 5000 کیلوگرم در ویبراتور های 1500 دور، نیروی گریز از مرکز 100 تا 2300 کیلوگرم در ویبره های 3000 دور و نیروی گریز از مرکز 800 تا 3000 کیلوگرم در ویبراتورهای 1000 دور ایجاد کنند. همچنین موتور ویبره تک فاز و موتور ویبره سه فاز سبک و سنگین در رنج کامل تولید می شود.

به همین دلیل، طیف وسیعی از ویبراتور بدنه پیلسا موتور را می توان در زمینه های مختلف از ساخت وساز تا صنعت معدن و مواد غذایی در سراسر کشور مورد استفاده قرار داد. قیمت موتور ویبره با خرید مستقیم از تولید کننده ویبره بدنه پیلسا موتور برای شما ارزانتر تمام می شود.

ویبراتور صنعتی در بخش های که نیاز به لرزش وجود دارد، استفاده می شود. این موتورها اغلب با عنوان های موتور ویبره، موتور میز ویبره، موتور ارتعاشی، ویبراتور، الکترو ویبره یا ویبره بدنه و نام های قدیمی آمبالانس موتور و چکش برقی شناخته می شود. برای دریافت قیمت موتور ویبره برقی و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما 09129228525 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

پرسش و پاسخ متداول

آیا موتور ویبره ایرانی برای کار من مناسب است یا موتور ویبره خارجی؟

موتور ویبره ایرانی. به دلیل مشاوره نصب رایگان از طرف کارخانه تولید کننده که در اختیار مشتری یا متقاضی ویبراتور بدنه قرار می گیرد. و قطعات یدکی به سهولت در اختیار مشتری می باشد. خرید از تولید کننده ایرانی به چرخه تولید داخل و جلوگیری از خروج ارز کمک می کند. برای آشنایی با پیلسا موتور و یادآوری برخی نکات مقاله رفع سوء تفاهم در مورد کیفیت ویبراتورهای ایرانی را مطالعه کنید.

با توجه به اینکه موتور ویبراتورها در سه دسته 3000 دور، 1500 دور و 1000 دور تولید می شوند. باید به این نکته توجه داشته باشید که دامنه حرکت یا میزان جابه جایی در ویبراتورهای 3000 دور 1 تا 2 میلی متر، ویبره 1500 دور 2تا 4 میلی متر و 1000 دور 4 تا 8 میلی متر است. دور ویبره بدنه برای هر دستگاهی با توجه به نوع کاربرد آن انتخاب می کنیم.

ویبراتور را باید با توجه به مدت زمان کارکرد در 24 ساعت به صورت دوره ایی 15 الی 30 روز یکبار گیرس کاری نمود. و از گیرس های نسوز مخصوص بلبرینگ که در بازار موجود است استفاده کرد. برای کسب اطلاعات جامع به مقاله گریس بلبرینگ موتور ویبره مراجعه کنید.

ویبراتور صنعتی از بدنه با متریال مناسب و پایه های قوی ساخته شده است. یک عدد شافت، تعدادی لنگ، روتور استاتور متناسب با نوع استفاده ویبراتور می باشد. دو عدد بلبرینگ و دو عدد درب پوش بلبرینگی و دو عدد درب پوش محافظ لنگ واورینگ جهت آب بندی و ترمینال جهت سر سیم های UVW XYZ می باشد.

در حقیقت در موتورویبراتورها توان ملاک نیست. میزان ضربه و نیروی که وارد می کند و r.p.m ویبراتور مهم است. واحد میزان ضربه به کیلوگرم یا نیوتن است و واحد میزان سرعت r.p.m دور در دقیقه است.

در انتخاب موتور ویبراتور میزان ضربه مهم است و توان اهمیتی ندارد.

شرایط گارانتی ویبراتور پیلساموتور (پارسیان موتور سابق) در برگه ضمانت نامه ویبراتور به صورت کامل توضیح داده شده است. با توجه به اینکه ویبراتور پیلساموتور تولید کننده به نام و معتبری است کلیه قطعات ویبراتورهای خود را تامین و تولید نموده و 10 سال خدمات و پشتیبانی فروش و تولید محصولات خود را دارا می باشد.

کلیه مراحل نصب و انتخاب صحیح موتور ویبراتور در مقاله روش نصب موتور ویبره موجود می باشد و در صورت ابهام می توانید 24 ساعته 7 روز هفته با کارشناسان فنی کارخانه پیلسا موتور تماس بگیرید.

برندهای موتور ویبره در ایران با توجه به تامین و کیفیت و سهولت در تهیه قطعات و راهنمایی نصب و انتخاب صحیح ویبراتور بدنه برند پیلسا موتور (پارسیان موتور سابق) می باشد. که برابری می کند با بدنه های معتبر اروپایی و رقیبی درخور با بدنه های اروپایی می باشد.

قیمت موتور ویبره ارزان در بازار ایران ویبراتورهای چینی و متفرقه می باشد. که در واقع خرید آن ها عاقلانه نبوده به ضرر مشتریان عزیز می باشد. درصورتی که ویبراتورهای تولید کارخانه پیلساموتور هم دارای کیفیت و رقابت با ویبراتورهای اروپایی می باشد. هم دارای قیمت مناسب تجاری و رقابتی می باشد.

کاربرد موتور ویبره معمولا برای دستگاه های که نیاز به حرکت مواد و جلوگیری از انسداد مواد در کانال ها، سیلو ها، هاپرها، نوارها. استفاده در سورترها، جداکننده ها. سرندها جهت دانه بندی مواد و جدایش. در صنعت بتن و موزاییک و سرامیک جهت حباب زدایی و متراکم کردن مواد و کمک به استحکام بتن می باشد.

برای دستگاه های آزمایشگاهی تست مواد و خاک و بتن استفاده می شود. در کل در دستگاه های معدنی، الک ها، سرندها، سورترها، میزهای ویبره، دستگاه ها و قالب های تولید قطعات و سازه های بتنی سبک و سنگین، قالب های تونلی، قالب های موج شکن و صدها دستگاه دیگر در صنعت و صنایع مختلف موتور ویبراتور مورد نیاز است. 

ویبراتور با کیفیت را با نوع متریال استفاده شده دراجزای تشکیل دهنده آن می توان تشخیص داد که ویبراتوری با سطح کیفیت بالا تولید شده است. نوع لنگ های استفاده شده و نوع رنگ و بسته بندی نشان دهنده رعایت اصول اولیه کیفیت می باشد. در وهله اول می توان با باز کردن درب جعبه برق ویبراتور بدنه مشاهده کرد که آیا جعبه برق که ترمینال برق در آن وجود دارد آیا آب بندی و از چه طریقی آب بندی شده شده است.

در ویبراتورهای تولید کارخانه پیلسا موتور ضریب حفاظت IP65 (ضریب حفاظت در برابر آب گرد وخاک رطوبت مواد شیمیایی) می باشد. کلیه درب پوش ها با اورینگ های استاندارد آب بندی شده و جعبه برق و ترمینال نیز با رزین خاص آب بندی و محافظت شده. که از ورود آب رطوبت بخار و مواد شیمیایی گرد وخاک به درون ویبراتور جلوگیری می کند.

تولیدکنندگان ویبراتور در ایران و جهان چندین برند معروف و باسابقه و پیشینه خوبی هستند. برند ایرانی پیلسا موتور (پارسیان موتور سابق) که سالیان زیادی است در صنایع مختلف در داخل و خارج ایران مورد استفاده قرار می گیرد و رضایت مندی مشتریان را برخوردار می باشد.  برند های دیگر اروپایی مانند ایتال ویبراس- OMB – VENAZETI میباشند که مشتریانی که در گذشته از ویبراتورهای ایتالیایی استفاده می کردند به سمت خرید ویبراتور پیلسا موتور روی آورده اند

 • ضخامت (استحکام) پایه ها
 • نوع آب بندی ویبراتور از طریق اورینگ و رزین
 • فرم و نوع لنگ های استفاده شده در ویبراتور
 • برند و کارخانه تولید کننده موتور ویبره
 • ضمانت نامه ویبراتور و اینکه آیا کارخانه تولید کننده ویبراتور توانایی تآمین قطعات ویبراتورهای عرضه شده خود را در بازار دارد یا خیر و در طول دوره ضمانت اگر ویبراتور به مشکلی برخورد کرد در کمترین زمان ممکن ویبراتور را رفع ایراد نموده و به مشتری تحویل نماید.

در ویبراتور برقی میزان ضربه و حرکت لنگ ها در زاویه 360 درجه انجام می شود و حرکت لنگ ها به صورت دورانی در 360 درجه می باشد. در دو سر شافت ویبراتور برقی لنگ ها قرار دارند و می توان میزان ضربه را با توجه به دستور العمل های ارائه شده تنظیم نمود و یا میزان ضربه را کاهش داد. و در ویبراتورهای پنوماتیک (بادی) حرکت به صورت رفت و برگشتی می باشد و نمی توان میزان ضربه را تنظیم نمود. فقط می توان با استفاده از فشار باد و شیر برقی و تایمر میزان ضربه را کنترل نمود.

L-10  تعداد ساعاتی را نشان می دهد که 90 درصد عمر بلبرینگها با اندازه یکسان قبل از ایجاد خستگی فلز کار می کنند. عمر L-50  در اصطلاح عمر میانگین بلبرینگ با کارآیی 50 درصد قابلیت اطمینان می باشد. یعنی پس از مدت زمان تعیین شده فقط در 50 درصد بلبرینگ ها آثار خستگی نمایان نشده است. مقاله طول عمر بلبرینگ دنبال کنید.

در رشته مهندسی برق سرعت همزمان سرعتی است که به تعداد قطب های سیم پیچی موتور (استاتور) مرتبط است. و سرعت همزمانی بر حسب دور بر دقیقه برابر است با بسامد بر حسب هرتز HZ به تعداد قطب های سیم پیچی ضرب در 120 محاسبه می شود.

 

3000 دور
3000 دور

 

و معمولا موتورها با توجه به برق شبکه سه فاز (تکفاز) ایران که 380 V و 220 V جریان AC و 50 HZ می باشد به 5 دسته 3000، 1500، 1000 ، 750 ، 350 r.p.m تقسیم می شوند.

در رشته مهندسی برق سرعت نامی همان سرعت مکانیکی موتور می باشد که با افزایش بار بر روی رتور سرعت نامی کاهش پیدا می کند و با کاهش بار بر روی روتور سرعت نامی افزایش پیدا می کند.

و با توجه به مثال سرعت نامی در حالت نرمال 2950 تا 2850 r.p.m می باشد. در موتورهای AC رتور همیشه کندتر از میدان مغناطیسی استاتور چرخش پیدا می کند و تفاوت سرعت میدان استاتور و سرعت مکانیکی رتور را (بار-لغزش- SLIP) می گویند.

 

1500 دور
1500 دور

 

سرعت سنکرون با استفاده از مثال بالا سرعت نامی در حالت نرمال 1420 تا 1450 r.p.m می باشد.

توجه داشته باشید سرعت نامی از میزان بار نامی رتور نشات می گیرد. و میزان (بار-لغزش-SLIP) به میزان بار رتور بستگی دارد.

سرعت چرخش در ویبراتور را می توان با استفاده از اینورتر تغییر داد. به این صورت که موتور ویبراتور طوری طراحی شده است که با برق شبکه ایران 50HZ دو قطب 3000rpm چهار قطب 1500rpm شش قطب 1000rpm کار می کند. می توان با تغییر در ترمینال ویبراتور از حالت ستاره به حالت مثلث تغییر داد.

با کمک اینورتر می توان فرکانس برق ورودی به موتور ویبراتور را کاهش و یا افزایش داد. و در نتیجه سرعت چرخش rpm نیز کاهش و یا افزایش می یابد.

به عنوان مثال ویبراتور 3000 دور را می توان با فرکانس برق ورودی اینورتر به 60HZ افزایش داد که در نتیجه r.p.m به 3600 می رسد.

و اگر فرکانس را به 70HZ بالا ببریم در نتیجه r.p.m به 4200 می رسد و از طریق فرمول زیر قابل محاسبه می باشد.

 

سرعت چرخش
سرعت چرخش

 

نیروی ارتعاش و یا میزان ضربه و یا نیرویی که موتور ویبراتور اعمال می کند را می توان با چرخش لنگ های ویبراتور تغییر داد اگر هر چقدر لنگ ها که به صورت نیم دایره می باشند را به سمت هم بچرخانیم تا به یک دایره کامل 360 درجه نزدیک شود. از میزان نیروی ارتعاش کاسته ایم و هر چه قدر لنگ ها را به نیم دایره 180 درجه نزدیک کنیم به میزان نیروی ارتعاش افزوده ایم.

توجه داشته باشید در تنظیم لنگ ها (تغییر نیروی ارتعاش) لنگ های ویبراتور را در یک جهت و به یک مقدار بچرخانید و تقارن را رعایت کنید. عدم تقارن در لنگ های ویبراتور باعث خرابی در اجزای مکانیکی و به مرور سوختن سیم پیچی می گردد.

در صفحه های انتقال مواد و یا قالب ها می توان ویبراتور را در زیر صفحه با اعمال یک زاویه 30 الی 45 درجه نسبت به خط افق لرزش و حرکت خطی ایجاد کرد.

بله با توجه به نوع بلبرینگ و ساختار موتور ویبره می توان در هر جهتی ویبراتور را نصب نمود. نوع بلبرینگهای استفاده شده در ویبراتور عامل اصلی تعیین کننده نصب ویبراتور در جهات مختلف می باشد.

بله می توان جهت چرخش را در موتور ویبراتورها تغییر داد. به این صورت که در موتور ویبراتورهای سه فاز به جابه جایی دو فاز از سه فاز ورودی می توان جهت چرخش را تغییر داد. اگر ویبراتور در جهت چرخش عقربه های ساعت کار می کند شما می توانید با جابه جایی دو سیم (دو فاز) S با R ، T با S ، T با R جهت چرخش را برخلاف عقربه های ساعت تغییر داد.

در ویبراتور تکفاز می توان با جابه جایی دو سر سیم استارت S با هم و یا جابه جایی دو سر سیم رنتیگ اصلی R جهت چرخش ویبراتور را تغییر داد.

 

تغییر جهت چرخش ویبراتور
تغییر جهت چرخش ویبراتور

در جهتی چرخش دارد که نوع سرسیم های ورودی برق شبکه را به ترمینال ویبراتور وصل است. معمولا به دو حالت در جهت چرخش عقربه های ساعت و یا در خلاف جهت چرخش عقربه های ساعت در حال دوران است و تغییر می کند. و می توان با باز کردن یکی از درب پوش های محافظ لنگ ویبراتور جهت چرخش آن را به راحتی تشخیص داد.

2 پاسخ

 1. سلام توضیحاتی که اول خط نوشتید یعنی برند موتور ویبره پارسیان شما هستید خودتون تولید کننده موتور ویبره پارسیان هستید

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز
   این وبسایت متعلق به کارخانه و تولید کننده موتور ویبره پارسیان است. البته برند موتور ویبره پارسیان چندسالی است به پیلسا موتور تغییر نام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!