موتور ویبره بدنه

تولید کننده موتور ویبره بدنه

شرکت موتور ویبره پیلسا یا همان موتور ویبره پارسیان یکی از برترین تولید کننده موتور ویبره در ایران است. محصولات پیلسا موتور طیف وسیعی از ویبره بدنه تکفاز، ویبره بدنه سه فاز، ویبراتور 1000 دور، موتور ویبره 1500 دور، ویبراتورهای 3000 دور است.

موتور های ویبره پارسیان می توانند نیروی گریز از مرکز تا حداکثر 6500 کیلوگرم در ویبره های 1500 دور، نیروی گریز از مرکز 8000کیلوگرم در ویبره های 3000دور و نیروی گریز از مرکز 3000کیلوگرم در ویبراتورهای 1000دور ایجاد کنند. به همین دلیل، طیف وسیعی از ویبراتورهای صنعتی پیلسا را می توان در زمینه های مختلف از ساخت وساز تا صنعت معدن و مواد غذایی در سراسر کشور مورد استفاده قرار داد.

ارزیابی ویژگی های ویبراتور پارسیان موتور

موتورهای ویبره برقی پیلسا با بهره گیری از جدیدترین فناوری ها و با استفاده از مواد و قطعات با کیفیت بالا طراحی و مونتاژ شدند.

جنس بدنه و درب های بلبرینگ از چدن نشکن GGG4 و جنس شفت از فولاد است. جنس لنگهای ویبره از آهن و آبکاری شده است.

ساختار موتور ویبره بر اساس معیارهای استاندارد جهانی طراحی شده‌اند. با استفاده از آلیاژهای چدن و ​​فولاد با کیفیت بالا مونتاژ می‌شوند تا به ویبراتور اجازه دهند تا با کاربردهای با شدت بالا مقابله کند و عملکرد ایمن را در هر شرایطی تضمین کند.

تنظیم لنگ ها، امکان درجه بندی آسان صفر تا صد درصد نیروی گریز از مرکز تولید شده توسط موتور را فراهم می کند.

در سیم پیچی از یک سیم درجه حرارتی 200 درجه  سانتی گراد با عایق پلی استر و پلی ستر آمید استفاده می شود. کل سیم پیچی در دو مرحله جداگانه عایق کاری می شود به همین علت دوام و طول عمر سیم پیچی قابلیت اطمینان بالایی دارد.

گریس کاری در موتور ویبره های سنگین به راحتی از مکان گریس خور روی بدنه موتور ویبره انجام می شود.

جعبه برق با رزین،خود کابل با گلند و درپوش ها با اورینگ آب بندی شده است.

پلیسا موتور دارای ضریب حفاظت یا آی پی 65 در برابر گرد و خاک و رطوبت و نفوذ قطره های باران است. که قابلیت استفاده از طیف محصولات خود را در محیط های دشوار تأیید می کند. بنابراین می تواند چالش برانگیزترین الزامات استفاده را در سطح بین المللی برآورده کند.

نحوه بسته بندی ویبره های سبک داخل کارتن با تسمه بسته بندی می شوند. ویبره های سنگین داخل پالت های چوبی بسته بندی می شوند.

نکات مهم انتخاب مناسب در هنگام خرید موتور ویبره بدنه چیست؟

قدرت ویبراتور

دو معیار مهم سرعت (دور) ویبراتور و ضربه (نیروی گریز از مرکز) ویبره، قدرت ویبراتور شما را نعیین می کند. اندازه ای دور و نیرو به مکان ارتعاش، نوع ماده در حال جابه جایی، مساحت و شکل دستگاهی که ویبره بدنه بر روی آن نصب می شود تعیین می شود.

نکته مهم: برای کاهش هزینه در خرید ویبره، قدرت بالا ویبراتور را در نظر بگیرید. زیرا نیروی گریز از مرگز در ویبراتور ها قابل تنظیم است و می توان ضربه را کاهش داد.

تعداد ویبراتورهای مورد نیاز

برای تعیین تعداد ویبره های موردنیاز ماشیت آلات صنعتی دو معیار در نظر گرفته می شود.

1. نوع حرکت ارتعاشی موردنیاز دستگاه شما

ارتعاشات تولید شده توسط ویبره می تواند چرخشی یا به صورت رفت و برگشتی باشد. با توجه به نوع حرکت ارتعاشی تعداد تعیین می شود.

2. دستگاه

ارتعاش در صنایع مختلف استفاده می شود. هاپرها، سیلوهاف، الکهای صنعتی، قالبهای بتن و میز ویبره از دستگاه های هستن که نیاز به ویبره دارند. هر کدام از این ماشن آلات بسته به نیاز تعداد متفاوتی ویبره نیاز دارند.

شرکت سازنده

مهمترین نکته در هنگام خرید ویبراتور شرکت سازنده ویبره می باشد.
داشتن گارانتی شما را مطمئن می سازد که ویبراتور مشکلی ایجاد نخواهد کرد. شرکت تولیدکننده موتور ویبره بدنه پیلسا گارانتی یکساله واقعی اجرایی را برای مشتریان تضمین می کند.
در دسترس بودن لوازم یدکی و تکنسین های آشنا به تعمیر ویبراتور حائز اهمیت است. پیلسا موتور ارائه دهنده خدمات نعمیرات برای مشتریان خود می باشد.
مکانیسم عملکرد ویبراتور به نحوی باشد تا کارکرد آسانی برای اپراتور داشته باشد. نحوه گریس کاری، تنظیم لنگ ها و کنترل اتصالات برقی جعبه برق در موتور ویبره پیلسا برای اپراتورها آسان است.
فناوری کاهش نویز اگر قصد دارید از ویبراتور در مکان های عمومی یا در شب استفاده کنید، یک ویژگی ضروری پیلسا موتور است.

قیمت موتور ویبره بدنه

ویبراتور سرمایه گذاری ارزانی نیست. شما باید از نظر مالی آمادگی خرید دستگاهی را داشته باشید که نیازهای شما را برآورده کند و برای مدت طولانی به شما خدمت کند. اگرچه ممکن است در بازار با ویبراتورهایی برخورد کنید که یا بسیار ارزان یا بسیار گران هستند، اما مهمترین مسئله این است که بهترین نوع ویبره را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما تماس بگیرید.

پاسخگویی 24 ساعته

09129228525

09389228527

نکات خرید موتور ویبره دست دوم

بودجه شما تعیین می کند که آیا باید یک ویبراتور نو بخرید یا دست دوم. هنگام خرید ویبراتور دست دوم، یک بازرسی بصری برای تعیین وضعیت ویبره انجام دهید. به عنوان مثال، ترک، فرورفتگی و زنگ زدگی می تواند بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد. بر اثر بی توجهی و کنترل مهره های اتصالی ویبره به بدنه دستگاه امکان ترک خوردگی و شگستگی پایه های موتور ویبره بسیار است. قبل از خرید نداشتن ترک خوردگی پایه های ویبره را بررسی کنید.

علاوه بر این، ویبراتور را برای اطمینان از عملکرد کامل آن تست کنید. درب جعبه برق را باز کنید و با اهم متر ترمینال برق را تست کنید و از اتصالات برق مطمئن شوید.

درپوشهای دو طرف ویبره بدنه رو باز کنند و لنگ های دو طرف را بررسی کنید. زیرا در برخی از کارگاه ها برای کاهش ضربه ویبراتور به جای تنطیم لنگ از تعداد لنگها کم می کنند و دوباره سرجایش قرار نمی دهند. بنابراین قبل از خرید ویبره بدنه دست دوم تعداد لنگها را بررسی کنید.

نحوه نگهداری و تنطیم لنگها و گریس کاری ویبره بدنه را بعد از خرید ویبراتور از فروشنده بپرسید.

راهنمای نصب ویبراتور

برای نصب ویبراتور بدنه مقالات زیر را دنبال کنید

انتخاب و نصب ویبراتور در سیلو

میز ویبره ثابت : دوتا ناودانی زیر میز سطح بالای فنر ویبره جوش می دهند و یک صفحه فلزی روی ناودانی جوش می دهند ویبره بدنه روی صفحه پیچ می کنند.

نکات نگهداری موتور ویبره

اتصالات ویبراتورها به بدنه دستگاه های که به آن متصل هستن بر اثر ارتعاش نیاز به آچارکشی دارد. پیچ و مهره های پایه ویبراتور هر چند وقت یکبار بررسی کنید. علاوه بر این هفته ای یکبار درپوش جعبه برق را باز کنید و مهره ها و فیش های جهبه برق را هم آچارکشی کنید. شل بودن مهره جعبه برق باعث سوختن موتور ویبره بدنه میشود.

گریس کاری بلبرینگ هر 15 روز یکبار نیاز است. گریس کاری مربو ط به موتور ویبره های سنگین میباشد و در ویبراتورهای سبگ نیازی به گریس کاری نمی باشد.

تکفاز یا سه فاز بودن موتور ویبره

ویبراتورهای تکفاز معمولا در چهار نیروی گریز از مرکز 100، 200، 300، 500 کیلوگرم 3000 دور می باشد و پرکاربردترین نوع تکفاز هستند. هرجا که برق شبکه تکفاز 220 ولت ac می باشد به ناچار از این نوع ویبراتورها استفاده می شود که با یک خازن روغنی دائم کار همراه است.  معمولا نوسانات برق تکفاز باعث سوختن خازن می گردد و بعد از آن باعث سوختن سیم پیچی می شود.

این نوع ویبراتورها به دلیل تکفاز بودن مصرف برق بالاتری نسبت به سه فاز دارند. در صورتی که ویبراتورهایی که سه فاز هستند و یا برق 380 ولت شبکه ac کار می کنند تلفات کمتری نسبت به نوع تکفاز دارند و مصرف برق آن ها حدودا یک سوم نوع تکفاز می باشد و به تجربه ثابت شده ویبراتورهای سه فاز کارکرد عملکرد و طول عمر بیشتری به مراتب بهتر از نوع تکفاز دارند.

این مطلب به آن نمی شود که ذهن خواننده نسبت به استفاده از نوع تکفاز مخدوش شود اما نوع تکفاز هم با توجه به سالیان گذشته هم موارد بسیاری بوده که با استفاده صحیح توسط اپراتور بر روی دستگاه چندین سال کار کرده است. ظرفیت خازن میکروفاراد mf هر کدام از ویبراتورهای تکفاز پیلسار موتور به شرح زیر می باشد.

100/3 —— 10mf

200/3 —— 14mf

300/3 —— 16mf

500/3 —— 25mf

تفاوت موتورویبره در تعداد دورها یا سرعت

3000 میز ویبره قالب بتن یک سری از سیلوها مواد داخلیشون آرد و سیمان

برای جای که دامنه حرکتی بیشتری میخواهد 1000 دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *