مشاوره آنلاین در واتساپ

پاسخگویی 24 ساعته: 09129228525 | 09389228527

پاسخگویی 24 ساعته:

09129228525   |    09389228527

موتور ویبره بدنه

شرکت موتور ویبره پیلسا یا همان موتور ویبره پارسیان یکی از برترین برند تولید کننده موتور ویبره بدنه در ایران است. محصولات پیلسا می توانند نیروی گریز از مرکز تا حداکثر 6500 کیلوگرم در ویبره های 1500 دور، نیروی گریز از مرکز 8000کیلوگرم در ویبره های 3000دور و نیروی گریز از مرکز 3000کیلوگرم در ویبراتورهای 1000دور ایجاد کنند. به همین دلیل، طیف وسیعی از ویبراتورهای صنعتی پیلسا را می توان در زمینه های مختلف از ساخت وساز تا صنعت معدن و مواد غذایی در سراسر کشور مورد استفاده قرار داد. قیمت موتور ویبره با خرید مستقیم از تولید کننده برای شما ارزانتر تمام می شود.

ویبراتور صنعتی در بخش های که نیاز به لرزش وجود دارد، استفاده میشود. این موتورها اغلب با عنوان های موتور ویبره، موتور ارتعاشی، ویبراتور، الکترو ویبره یا ویبره بدنه شناخته شده است.

معرفی محصولات پیلسا موتور

موتور ویبره 3000 دور

ویبره بدنه 3000 دور
ویبره بدنه 3000 دور

موتور ویبره 1500 دور

ویبراتور 1500 دور
ویبراتور 1500 دور

موتور ویبره 1000 دور

ویبراتور 1000 دور
ویبراتور 1000 دور

فروش موتور ویبره پیلسا در سراسر کشور

شرکت تولید کننده ویبره بدنه ایرانی پیلسا آماده فروش محصولات خود در سراسر ایران می باشد.

فروش موتور ویبره در مشهد، فروش موتور ویبره در تبریز، فروش موتور ویبره در قم، فروش موتور ویبره در اصفهان، فروش موتور ویبره در اراک

ارزیابی ویژگی های ویبراتور پیلسا

  • ساختار محکم و کاملاً محصور در برابر خاک و گرد و غبار.
  • نیروی گریز از مرکز را می توان از صفر تا حداکثر تنظیم کرد.
  • دامنه ارتعاش قابل کنترل است.
  • بلبرینگ های سنگین برای کار طولانی و بدون مشکل.
  • صدای کم در مقایسه با ویبراتورهای الکترومغناطیسی.
  • قیمت موتور ویبره مناسب با خرید مستقیم از تولید کننده
  • تعمیر و رسیدگی کم به دلیل عدم وجود تسمه، قرقره.

توضیحات کامل ویژگی ها

ویبراتور برقی پیلسا با بهره گیری از جدیدترین فناوری ها و با استفاده از مواد و قطعات با کیفیت بالا طراحی و مونتاژ شدند. جنس بدنه و درب های بلبرینگ از چدن نشکن GGG40 و جنس شفت از فولاد است. جنس لنگهای ویبره از آهن و آبکاری شده است. ساختار موتور ویبره (Vibrator_mechanical) بر اساس معیارهای استاندارد جهانی طراحی شده‌اند. با استفاده از آلیاژهای چدن و ​​فولاد با کیفیت بالا مونتاژ می‌شوند تا به ویبراتور اجازه دهند تا با کاربردهای با شدت بالا مقابله کند و عملکرد ایمن را در هر شرایطی تضمین کند.

در سیم پیچی از یک سیم درجه حرارتی 200 درجه  سانتی گراد با عایق پلی استر و پلی ستر آمید استفاده می شود. کل سیم پیچی در دو مرحله جداگانه عایق کاری می شود به همین علت دوام و طول عمر سیم پیچی قابلیت اطمینان بالایی دارد.

جعبه برق با رزین،خود کابل با گلند و درپوش ها با اورینگ آب بندی شده است. پیلسا موتور دارای ضریب حفاظت یا آی پی 65 در برابر گرد و خاک و رطوبت و نفوذ قطره های باران است. که قابلیت استفاده از طیف محصولات خود را در محیط های دشوار تأیید می کند. بنابراین می تواند چالش برانگیزترین الزامات استفاده را در سطح بین المللی برآورده کند.

موتور ویبره پیلسا
موتور ویبره پیلسا

تنظیم لنگ ها، امکان درجه بندی آسان صفر تا صد درصد نیروی گریز از مرکز تولید شده توسط موتور را فراهم می کند.

بلبرینگ ها در طول کار ویبراتور در معرض ضربه های متوالی است. در طراحی موتور ویبراتور، جای بلبرینگ را باید طوری طراحی شود تا از ضربه لرزش های متوالی در امان باشد.

گریس کاری در ویبراتور های سنگین به راحتی از مکان گریس خور روی بدنه موتور ویبره انجام می شود.

نحوه بسته بندی ویبره های سبک داخل کارتن با تسمه بسته بندی می شوند. ویبره های سنگین داخل پالت های چوبی بسته بندی می شوند.

نکات مهم انتخاب مناسب در هنگام خرید موتور ویبره بدنه چیست؟

1. قدرت ویبراتور

دو معیار مهم ضربه (نیروی گریز از مرکز) ویبره و سرعت (دور) ویبراتور ، قدرت ویبراتور شما را نعیین می کند. اندازه ای دور و نیرو به مکان ارتعاش، نوع ماده در حال جابه جایی، مساحت و طراحی ماشین آلات و تجهیزات ارتعاشی که ویبره بدنه بر روی آن نصب می شود تعیین می شود.

نیروی تحریک موتور براساس وزن دستگاه و تجهیزات ویبره به اضافه وزن مواد تعیین می شود. نیروی تحریک بر حسب KN (کیلونیوتون) محاسبه میشود که 1KN معادل حدود 100 کیلوگرم است.

نکته مهم: برای کاهش هزینه در خرید ویبره، ضربه بالا ویبراتور را در نظر بگیرید. زیرا نیروی گریز از مرکز یا لنگ ها در ویبراتور ها قابل تنظیم است و می توان ضربه را کاهش داد.

مقاله مرتبط: ویدئو تنظیم لنگ موتور ویبره

تفاوت موتورویبره در تعداد دورها یا سرعت

موتور ویبراتور 3000 دور (موتور 2 قطبی، 2880 دور) دارای ضربه های سریع و دامنه حرکت ریز (2-4 میلی متر) کاربرد: میز ویبره، هاپر، سیلو

ویبره بدنه 1500 دور (موتور 4 قطبی، 1440 دور) داری ضربه های متوسط (4-6 میلی متر) کاربرد: تغذیه، آبگیری و تکمیل مواد خشک کن شن و ماسه

موتور ویبره 1000 دور (موتور 6 قطبی، 980 دور) دارای ضربه های کندتر و دامنه حرکت درشت (6-12 میلی متر) کاربرد: انتقال از را دور، صفحه های ارتعاشی

2. تعداد ویبراتورهای مورد نیاز

برای تعیین تعداد ویبره های موردنیاز ماشین آلات صنعتی دو معیار در نظر گرفته می شود.

1. نوع حرکت ارتعاشی موردنیاز دستگاه شما

ارتعاشات تولید شده توسط ویبره می تواند چرخشی یا به صورت رفت و برگشتی باشد. با توجه به نوع حرکت ارتعاشی تعداد تعیین می شود.

تعداد موتور ویبره
تعداد موتور ویبره

شکل الف یک موتور ویبره = ارتعاش دایره ای

تصویر ب دو ویبره بدنه با جهت چرخش یکسان = ارتعاش پیچشی

شکل ج دو ویبراتور با جهت چرخش مخالف هم = ارتعاش خطی

مقاله مرتبط: انتخاب موتور ویبره بدنه

2. دستگاه

ارتعاش در صنایع مختلف استفاده می شود. هاپرها، سیلوها، الکهای صنعتی، قالبهای بتن و میز ویبره از دستگاه های هستن که نیاز به ویبره دارند. هر کدام از این ماشن آلات بسته به نیاز تعداد متفاوتی ویبره نیاز دارند.

  • صفحه ارتعاش دایره ای از 1 ویبراتور استفاده می کنند.
  • صفحه های ارتعاشی خطی (الکها یا سرند)، صفحه های انتقال (فیدر)، نوار نقاله ها و بالابرهای مارپیچی از 2 موتور ارتعاشی استفاده می کنند.
  • در میز ویبره، لرزش دیوار سیلو یا هاپرها  می توان 1، 2، 4، 6، 8 تا ویبراتور به طور همزمان استفاده کرد.

3. شرکت سازنده

مهمترین نکته در هنگام خرید ویبراتور شرکت سازنده ویبره می باشد. داشتن گارانتی شما را مطمئن می سازد که ویبراتور مشکلی ایجاد نخواهد کرد. شرکت تولیدکننده موتور ویبره بدنه پیلسا گارانتی یکساله واقعی اجرایی را برای مشتریان تضمین می کند.
در دسترس بودن لوازم یدکی و تکنسین های آشنا به تعمیر ویبراتور حائز اهمیت است. پیلسا موتور ارائه دهنده خدمات نعمیرات برای مشتریان خود می باشد.
مکانیسم عملکرد ویبراتور به نحوی باشد تا کارکرد آسانی برای اپراتور داشته باشد. نحوه گریس کاری، تنظیم لنگ ها و کنترل اتصالات برقی جعبه برق در پیلسا موتور برای اپراتورها آسان است.
فناوری کاهش نویز اگر قصد دارید از ویبراتور در مکان های عمومی یا در شب استفاده کنید، یک ویژگی ضروری پیلسا موتور است.

4. قیمت موتور ویبره بدنه

ویبراتور سرمایه گذاری ارزانی نیست. شما باید از نظر مالی آمادگی خرید دستگاهی را داشته باشید که نیازهای شما را برآورده کند و برای مدت طولانی به شما خدمت کند. اگرچه ممکن است در بازار با ویبراتورهایی برخورد کنید که یا بسیار ارزان یا بسیار گران هستند، اما مهمترین مسئله این است که بهترین نوع ویبره را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

برای دریافت قیمت موتور ویبره و مشاوره فنی خرید ویبره بدنه با کارشناس ما تماس بگیرید.

پاسخگویی 24 ساعته فروش

09129228525

09389228527

مشاوره فنی آقای نجفی

09123993664

09392993664

نکات خرید موتور ویبره دست دوم

بودجه شما تعیین می کند که آیا باید یک ویبراتور نو بخرید یا دست دوم. هنگام خرید ویبراتور دست دوم، یک بازرسی بصری برای تعیین وضعیت ویبره انجام دهید. به عنوان مثال، ترک، فرورفتگی و زنگ زدگی می تواند بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد. بر اثر بی توجهی و کنترل مهره های اتصالی ویبره به بدنه دستگاه امکان ترک خوردگی و شگستگی پایه های موتور ویبره بسیار است. قبل از خرید نداشتن ترک خوردگی پایه های ویبره را بررسی کنید.

علاوه بر این، ویبراتور را برای اطمینان از عملکرد کامل آن تست کنید. درب جعبه برق را باز کنید و با اهم متر ترمینال برق را تست کنید و از اتصالات برق مطمئن شوید.

درپوشهای دو طرف ویبره بدنه رو باز کنند و لنگ های دو طرف را بررسی کنید. زیرا در برخی از کارگاه ها برای کاهش ضربه ویبراتور به جای تنطیم لنگ از تعداد لنگها کم می کنند و دوباره سرجایش قرار نمی دهند. بنابراین قبل از خرید ویبره بدنه دست دوم تعداد لنگها را بررسی کنید.

نحوه نگهداری و تنطیم لنگها و گریس کاری ویبره بدنه را بعد از خرید ویبراتور از فروشنده بپرسید.

راهنمای نصب ویبراتور

برای نصب ویبراتور بدنه مقالات زیر را دنبال کنید

انتخاب و نصب ویبراتور در سیلو

انتخاب و نصب موتور ویبره در میز ویبره

نحوه نصب موتور ویبره در صفحه ویبره خطی

نکات نگهداری موتور ویبره

اتصالات ویبراتورها به بدنه دستگاه های که به آن متصل هستن بر اثر ارتعاش نیاز به آچارکشی دارد. پیچ و مهره های پایه ویبراتور هر چند وقت یکبار بررسی کنید. علاوه بر این هفته ای یکبار درپوش جعبه برق را باز کنید و مهره ها و فیش های جهبه برق را هم آچارکشی کنید. شل بودن مهره جعبه برق باعث سوختن ویبره بدنه میشود.

گریس کاری بلبرینگ هر 15 روز یکبار نیاز است. گریس کاری مربوط به موتور ویبره های سنگین میباشد و در ویبراتورهای سبگ نیازی به گریس کاری نمی باشد.

برای آگاهی از نکات لازم در زمینه رفع ایرادات و نگهداری و تعمیر ویبراتور بدنه مقاله نگهداری و تعمیر ویبره بدنه زیر را مطالعه کنید.

تکفاز یا سه فاز بودن موتور ویبره

ویبراتورهای تکفاز معمولا در چهار نیروی گریز از مرکز 100، 200، 300، 500 کیلوگرم 3000 دور می باشد و پرکاربردترین نوع تکفاز هستند. هرجا که برق شبکه تکفاز 220 ولت ac می باشد به ناچار از این نوع ویبراتورها استفاده می شود که با یک خازن روغنی دائم کار همراه است.  معمولا نوسانات برق تکفاز باعث سوختن خازن می گردد و بعد از آن باعث سوختن سیم پیچی می شود.

این نوع ویبراتورها به دلیل تکفاز بودن مصرف برق بالاتری نسبت به سه فاز دارند. در صورتی که ویبراتورهایی که سه فاز هستند و یا برق 380 ولت شبکه ac کار می کنند تلفات کمتری نسبت به نوع تکفاز دارند و مصرف برق آن ها حدودا یک سوم نوع تک فاز می باشد. به تجربه ثابت شده ویبره سه فاز کارکرد عملکرد و طول عمر بیشتری به مراتب بهتر از نوع تکفاز دارند.

مقاله مرتبط: ویدئو تبدیل موتور ویبره سه فاز به تک فاز

این مطلب دلیل به آن نمی شود که ذهن خواننده نسبت به استفاده از نوع تکفاز مخدوش شود. در نوع تکفاز هم با توجه به سالیان گذشته موارد بسیاری بوده که با استفاده صحیح توسط اپراتور بر روی دستگاه چندین سال کار کرده است. ظرفیت خازن میکروفاراد mf هر کدام از ویبراتورهای تکفاز پیلسار موتور به شرح زیر می باشد.

100/3 —— 10mf

200/3 —— 14mf

300/3 —— 16mf

500/3 —— 25mf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیلسا موتور

تولید کننده انواع موتور ویبره

نوشته های اخیر