ویدئو فیدر انتقال اکسید آهن

ویدئو ویبراتور فیدر انتقال اکسید آهن با دمای بالا

منظور از فیدر همان انتقال دهنده، خوراک دهنده، تغذیه کننده یا صفحه انتقال می باشد. در ویدئو ویبراتور فیدر انتقال اکسید آهن می خواهیم شما دوستان را با موتور ویبره فیدرهای که مواد آن ها حرارت بالایی دارند آشنا کنیم.

در این قسمت می بینیم جهت انتقال اکسیدآهن در کارخانه فولاد با دمای 800 درجه سانتی گراد 2 عدد ویبراتور لازم است.  دمای محیط  کارخانه و دمای دستگاه از حد معمول بسیار بالا می باشد. در این شرایط کاری اگر می خواهید بهره وری و بازدهی عالی را داشته باشید، در قسمت پایین فیدر ویبراتورهای مورد نطر را با زاویه ای که ملاحظه می کنید باید نصب شود.

زاویه نصب با توجه به نوع ساخت دستگاه و نوع مواد، دانه بندی، جهت حرکت و سرعت حرکت مواد در نظر گرفته می شود.

در این فیدر از ویبراتور مغناطیسی استفاده شده بود. به دلیل از بین رفتن زود هنگام از ویبراتورهای دوار صنعتی پیلسا موتور (نجفی) تولید کننده ویبره بدنه بر روی فیدر نصب شد. در این تغذیه کننده از دو ویبراتور 800 کیلویی 1500 دور  پیلسا موتور به کار رفته که نتیجه کار رضایت بخش است.

رفع مشکل در معرض دمای بالا قرار گرفتن ویبراتور فیدر انتقال اکسید آهن

میزان حرارت مواد اکسید آهن در صفحه انتقال 800 درجه سانتی گراد باعث می شود بدنه دستگاه نیز دمای بالایی داشته باشد. علاوه بر این دما از دستگاه به ویبره بدنه نیز منتقل می شود که با چندین روش این مشکل مرتفع شده است.

اولین راه حل استفاده از فن جهت خنک کردن ویبراتورها می باشد. یک جهت فن در جهت ویبراتورها نصب می شود. و کمک می کند بدنه ویبراتور صنعتی تا اندازه قابل ملاحظه ای خنک شود. و هوای خنک در محیط جریان داشته باشد.

روش دوم مرغوبیت و استاندارد بالای ویبراتورهای پیلسا موتور می باشد که از عایق بندی خوبی برخوردار هستند. همچنین نوع سیم پیچی کیفیت بالایی دارد. و نوعی از گریس استفاده شده است که دمای بالای محیط را تحمل می کند و ذوب نمی شود.

بیشتر بخوانید: بررسی و توضیحات درباره گریس بلبرینگ موتور ویبره

روش سوم ایجاد واسطه بین بدنه فیدر و پایه ویبراتور تا حد زیادی انتقال گرمای بدنه دستگاه را به ویبراتور کاهش می دهد.

راه حل چهارم قرار دادن صفحه از جنس فیبر استخوانی و یا صفحه کائوچویی و یا الیاف های متداول بین صفحه پایه فیدر و کف پایه های موتور ویبره که باعث می شود دما کمتری به بدنه ویبراتور منتقل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چه میگردید ؟!